NBA Günlükleri

Fenerbahçe Beko Yine Kayıp

Maça 6-0’la başlayan Maccabi Fenerbahçe Beko karşısında ilk dakikadan itibaren oyunun kontrolünü ele alan taraf oldu. 12-6 geçilen ilk çeyrekte Nate Wolters Maccabi adına etkili olan isimdi.

İkinci çeyrekte ise Maccabi farkı 18’e kadar çıkardı.(30-12) Hem savunmada hem de hücumda istediğini yapan takım olan Maccabi ilk yarıyı yirmi sayı farkla 41-21 skorla önde kapattı. Maccabi’de Omri Casspi 8 sayı, 5 ribaund, 3 asist ile ilk yarının en efektif ismi olurken temsilcimiz Fenerbahçe Beko’da Nando De Colo 8 sayıyla ilk yarıda takımının en skorer ismi oldu.

Maccabi üçüncü çeyrekte de farkı korudu. Karşılıklı basketlerle geçilen periyotta Fenerbahçe Beko’da Derrick Williams’ın skor katkısı sonuçsuz kaldı. Takım halinde toparlanmaya çalışan temsilcimiz farkı yine kaptamadı ve son çeyreğe 53-41 geride girdi.

Fenerbahçe Beko son çeyrekte beklenen reaksiyonu gösterdi. Datome, Ali Muhammed ve De Colo’nun 3’lükleriyle farkı eriten temsilcimiz farkı 5’e kadar indirdi 59-54 ancak Maccabi çabuk reaksiyon gösterdi ve arka arkaya 5 sayı bulan Maccabi maçı da 67-55’lik skorla kazandı.

Maccabi’de 21 verimlilik puanı ile oynayan Tarik Black ve 19 verimlilik puanı ile oynayan Omri Casspi galibiyeti getiren isimler olurlarken, temsilcimiz Fenerbahçe Beko’da 11 sayı, 4 asist ile oynayan Ali Muhammed’in son çeyrekteki çabası yetersiz kaldı.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir