NBA Günlükleri

MakerCodes gençleri çağırıyor

Maç yazarlarının ve editörlerinin %80’ı öğrenci ve çeşitli eğitim bölümlerinde ihtisas yapmış kişilerden oluşan NBAGünlükleri, günümüze ve geleceğe yön veren mesleklerin başında olan yazılım/kodlama dünyasına genç bireyleri yetiştirmek, onlara daha güzel fırsatlar yaratmayı hedef edinen MakerCodes ekibiyle beraber çalışmalara başlıyor.

 

Kodlama ve robotik bilgi teknolojileri şirketi Makercodes’un, 4-25 yaş aralığındaki çocuklar için kodlama ve robotik atölyeleri için 2019 Kış Dönemi “maker” kayıtları Bağdat Cad./Suadiye’deki merkez ofislerinde başladı.

‘Çocuklarınızı geleceğe hazırlıyoruz’ sloganıyla Türkiye’de robotik ve kodlama sektörüne öncülük eden Makercodes, Koç Üniversitesi’nin ELC For Kids yaz kampı kodlama-robotik atölyeleri, İstanbul bulunan birçok anaokulunda yaz ve kış dönemi için atölyeler düzenlemekte olup yine kurumsal tarafta yetişkinlere yönelik kodlama eğitimleri için sahibinden.com, TEB, Halkbank, Cardiff Sigorta, Allianz Hayat, LC Waikiki, Media Markt, Astra Zeneca, Doğuş Otomotiv vb. birçok kurumsal firmaya da eğitim ve seminerler veriyor.

Makercodes aynı zamanda Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen yetişkinlere yönelik Bootcamp yazılım kampını da bir ay önce hayata geçirdi.

5 yaştan itibaren çocuklarını geleceğe teknoloji ve yazılım altyapısı ile hazırlamak isteyen ebeveynler, Makercodes ‘un Suadiye / Bağdat Cad. üzerindeki ofisinde çocukları için ücretsiz deneme dersi randevusu alarak Makercodes ile tanışabilirler.

 

Aramızda hem öğrenci hem de eğitimci olan basketbol aşığı editörlerle biz de MakerCodes‘un gençlere yönelik bu misyonunu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

MakerCodes ile ilgili bilgi almak veya iletişime geçmek için 0216 362 68 88 veya 0536 974 77 20 numaraları telefonlardan arayabilir veya dilerseniz de resmi internet sitelerinden http://www.makercodes.com/ ulaşabilirsiniz.

Kaan Meriç
Chief Editor | Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir