NBA Günlükleri

Milano Oaka’dan Çıkmayı Başardı

Çekişmeli Başlangıç


Panathinaikos ve Olimpia Milano’nun kozlarını paylaştığı karşılaşma karşılıklı basketlerle başladı. Pana birçok oyuncusundan sayı katkısı alırken Milan’da iş yükü ilk çeyrekte Luis Scola, Vladimir Micov ve Sergio Rodriguez’e bindi. İlk çeyrek Milan’ın 24-20’lik üstünlüğü ile sona erdi.

Zevksiz Bir Çeyrek

Kısır geçen ikinci çeyrekte her iki taraf hücumda beklenen etkinliği gösteremedi. Pana’nın 32-30 öne geçmesinin ardından koç Ettore Messina yaptığı oyuncu değişiklikleriyle Pana’nın ritim tutmasına izin vermedi. Devre 38-38 eşitlikle sona erdi.

Kalite Farkı

Üçüncü çeyrekte ev sahibi ekip Jimmer Fredette ile sayılar bulsa da Milano’yu durduramıyordu. Milano deplasmanda olmasına rağmen kalitesiyle Oaka’daki baskıdan üçüncü çeyreğide önde kapatmayı bildi ve son çeyreğe 61-57 önde girdi.

Buz Adam

Basketbol bir takım oyunu fakat farkı yıldızlarınızdır. Milano da birden çok yıldızı olmasının avantajını kullandı. Pana çeyrek başı iyi oynamasına rağmen Milano 7 olan farkı ç kapatarak maçın bitmesine 1 dakika kala yeniden öne geçti. Panathinaikos’ta Nick Calathes gibi bir yıldız olmasına rağmen Milano’da maç sonu oynamasını çok iyi bilen “buz adam” Vladimir Micov fark yaratan isim oldu ve Milano deplasmandaki maçı  78-79 kazandı.

Panathinaikos’ta Calathes 23 sayı ve Jacob Wiley de 17 sayıyla mağlubiyeti engelleyemezken, galip gelen tarafta Vladimir Micov 18 sayı, Luis Scola ise 17 sayı, 9 ribaund ile galibiyetin mimarı oldular.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir