NBA Günlükleri

Moskova’da Bir MVP Var

Son MVP

Moskova şehrinin iki takımının karşı karşıya geldiği karşılaşmaya ev sahibi CSKA hızlı başlayan taraf oldu. Son mvp Mike James ile birlikte CSKA ilk 5 dakikada 17-6’lık bir skorla 11 sayılık farka ulaştı. Çeyrek sonuna kadar farkı koruyan CSKA’da Mike James 20 sayı, 3 asistlik performansıyla izleyenleri 10 dakikada mest etti. İlk çeyrek sonucu 29-20 CSKA üstünlüğü ile sona erdi.

Son Şampiyonun Farkı

İkinci çeyrekte de değişen bir şey yoktu. Mike James’in büyük bi kısmında dinlendiği çeyrekte Will Clyburn hücumda direksiyona geçen isim oldu ve Khimki’nin geri dönmesine engel oldu. Konuk Khimki’de ise koç Kurtianis’in yaptığı değişiklikler durumu çevirmeye yeterli olmadı. İlk yarı sonucu 54:44

Mekanın Sahibi CSKA

İkinci yarıya da ev sahibi CSKA üstün oyunuyla fark yaratan taraf oldu. Ritmi bozulan Khimki hücumda verimliliğini iyice kaybedince farkı 16 sayıya çıkaran CSKA çeyreği de Ron Baker’ın attığı üçlükle 76-60 önde kapattı.

CSKA Ne Derse O

Son çeyreğe üst üste iki 3’lük ile başlayan Khimki’nin son umutlarını da Daniel Hackett söndürdü. Hackett’ın bulduğu sayılarla skoru 84-72’ye getiren ev sahibi takım maçın hakimiyetini de bırakmayarak gücünü kaybetmediğini ve hedef maç nasıl kazanılırın dersini verdi. Çoğunlukla Daniel Hackett ile sayılar üreten CSKA maçı da 99-86 kazanan taraf oluyor. CSKA’da Mike James 28 sayı, 5 asist, Will Clyburn 21 sayı, 6 ribaund ile galibiyeti getiren isimler olurlarken, Khimki’de Alexey Shved attığı 25 sayı ile mağlubiyeti önleyemedi.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir