NBA Günlükleri

Olympiacos Ağır Bastı

Blatt’siz İlk Maç

Hafta içi Olympiacos cephesinde baş antrenör David Blatt’in takımdan ayrıldığı açıklanmıştı. Ciddi sağlık sorunları olan Blatt ülkemizde de sevilen bir koç, öncelikle buradan ona geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Maça geçersek; Hızlı başlayan taraf Olympiacos oldu. 3 dakika içinde 13-3’lük seri yakalayan ekip farkı koruyup ilk çeyreği önde bitirdi(31-22).

Pire Duvarı

Maçın ikinci çeyreğinde Olympiacos Valencia karşısında adeta duvar ördü. Bu çeyrekte 23 sayı kaydeden Oly. potasında sadece 8 sayı gördü. Spanoulis(11 sayı) ve Milutinov’un(13 sayı) etkili oyununa Kastas Papanikolao’nun(9 sayı) da dahil olmasıyla fark daha da açıldı(54-30).

Rölanti

Olympiacos farkı açtıktan sonra ikinci yarı maçı rölantide götürdü diyebiliriz. İlk iki dakikası skorsuz geçen çeyrekte Olympiacos Printezis’in serbest atışları ile sayılar bulurken Valencia takım halinde 14 sayı üretti.

Bitse de Gitsek

Son çeyrek için en iyi tanım bitse de gitsek olabilir. Olympiacos’ta beş oyuncu çift hanelere ulaşırken(Kevin Punter 11, Vassilis Spanoulis 17, Georgios Printezis 13, Kostas Papanikolao 12, Mindauskas Kuzminskas 13) Nikola Milutinov aldığı 8 hücum ribaundu ile takımı adına bir adım öne çıkan isim oldu. Valencia’da ise Jordan Loyd 12, Brock Motum ise 11 sayı ile takımlarında öne çıkan isimler oldu. Pire’de oynanan maç 26 sayı farkla 83-69 sonuçlandı.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir