NBA Günlükleri

Özlenen Rekabet(Messina&Obradovic)

Özlenen Buluşma

Ettore Messina ve Zeljko Obradovic’i yeniden karşı karşıya getiren karşılama ilk 5 dakika iki takımın da karşılıklı basketleryle başladı. Tv molası sonrası 12-0’lık seri yakalayan Milano karşısında Fenerbahçe Beko oyuna sonradan girip 10 sayı bulan Amedeo Della Valle’yi durduramadı. İlk çeyrek sonucu 20-11 ev sahibi Milano lehine sonuçlandı.

Doğru Taktik

İkinci çeyrek Ali Muhammed’e çalınan sportmenlik dışı faul ile başladı diyebiliriz. Sonrasında Fenerbahçe Beko’nun yakaladığı 5-0’lık seriyi aldığı molayla durduran Messina takımının farkı korumasını sağladı. Yeniden ive yakalayan Milano farkı 13’e kadar çıkarmıştı. Savunmada sorunlar yaşayan temsilcimiz ribaund konusunda da etkisiz kaldı. Sergio Rodriguez’in öne çıktığı ikinci çeyrekte Milano devreyi 41-29 önde kapattı. Milano adına Sergio Rodriguez attığı 12 sayı ile öne çıkarken temsilcimiz Fenerbahçe Beko’da şut kaçırmadan oynayan Jan Vesely 5’te 5 ile 11 sayı kaydetti.

Klasik Sezon Başı Sorunu

İkinci yarıya Datome’nin 3’lüğü ile başlayan Fenerbahçe Beko sonraki şutlarında isabet bulmakta zorlanınca Milano’da karşısına çıkan fırsatları iyi değerlendirdi ve farkı 12 sayı civarında tutmayı başararak Obradovic’e molayı aldırdı. Mola dönüşü karşılıklı basketlerle devam eden maç oyun üstünlüğünü ele alamayan Fenerbahçe Beko son çeyreğe 66-55’lik skorla 11 sayı geride girdi.

Mutlak Son

Son çeyrekte de temsilcimizin şut sokma sorunu devam etti. Farkı bir türlü kapatamayan Fenerbahçe Beko dördüncü haftadaki üçüncü mağlubiyetini almış oldu. 87-74 biten maçta Milano’da Sergio Rodriguez(23 verimlilik puanı) ve Artur Gudaitis(25 verimlilik puanı) takımlarını taşıyan isimler olurlarken, temsilcimizde ise Jan Vesely ve Joffrey Lauvergne’ün çabaları yetersiz kaldı.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir