NBA Günlükleri

Pana Rusya’da Galip

İlk 3 haftayı birer galibiyetle geçen iki takımın mücadelesinde Zenit St Petersburg ve Panathinaikos Rusya’da karşı karşıya geldi.

Ev sahibi ekip maça dış şutların da etkisiyle daha iyi başlayan taraf oldu. Ancak ilk haftaların formda ismi Deshaun Thomas’la beraber skor üstünlüğünü eline alan Pana ilk periyodu 22-20 önde tamamladı. Top kayıplarına mani olamayan Zenit’e karşı hataları değerlendiren Yunan ekibi önde kalmayı başardı ve ilk yarı 42-40 Pana üstünlüğüyle bitti. 

Üçüncü periyodun ilk kısmı Fredette’in etkili oyunuyla Pana lehine geçti. Bir ara 14’e kadar çıkan farkı 5’e kadar indiren Zenit son periyoda 65-60 geride girdi. Son periyot büyük çekişmeye sahne olurken daha az hata yapan Pana Rusya deplasmanından 89-79 galip ayrıldı. 

Pana’da galibiyetin mimarları 22 sayı 4 asistle Jimmer Fredette, 17 sayıylaDeshaun Thomas, 14 sayıyla Jacob Wiley ve 8 sayı 15 asistle double double yapan Nick Calathes olurken, Zenit cephesinde Mateusz Ponitka’nın 16 Andrew Albicy’nin 15 sayılık katkıları mağlubiyete engel olamadı.

Panathinaikos gelecek hafta yine Rusya deplasmanında bu kez Khimki’nin konuğu olacak, Zenit ise Zalgiris Kaunas deplasmanına çıkacak.

 

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir