NBA Günlükleri

Şampiyon Washington’da Belli Olacak

WNBA 2019 Final Serisi üçüncü maçında Connecticut Sun, seride 2-1 önde olan Washington Mystics’i ağırladı. Nefes kesen maçta ev sahibi ekip 90-86 yenerek seriye tutundu ve seriyi beşinci maça taşıdı.
Karşılaşmaya Connecticut Sun; Alyssa Thomas, Jonquel Jones, Shekinna Stricklen, Jasmine Thomas, Courtney Williams beşi ile başlarken Washington Mystics; Kristi Toliver, Aerial Atkins, Elena Delle Donne, Natasha Cloud, LaToya Sanders beşi ile parkede yer aldı.
Mücadele Jonquel Jones’ın hava atışını kazanması ve hemen ardından bulduğu 2 sayıyla başladı. Karşılık ise Natasha Cloud’dan basket faul ile gelse de Connecticut Sun hemen ardından bulduğu dış atışlarla farkı altıya çıkardı ve mola geldi. Mola dönüşü işler ev sahibi Connecticut Sun lehine sürmeye devam etti. Washington Mystics’te skor yükünü neredeyse tek başına Elena Delle Donne’ın çektiği bölümde Connecticut Sun hücumda büyük fark yarattı ve bir ara 18 sayılık skor üstünlüğüne imza attı. İlk çeyrek 32-17 Connecticut Sun üstünlüğü ile tamamlandı.
İkinci çeyrek karşılıklı sayı isabetleriyle başladı. Farkı yavaş yavaş eriten Washington Mystics, çeyreğin bitimine 6 dakika kala Natasha Cloud’ın 2 sayısı ile farkı tek hanelere indirmeyi başardı ve hemen ardından Connecticut Sun molası geldi. Mola dönüşü iki takım da kolay isabetler bulmaya başladı. Courtney Williams’ın yıldızlaştığı çeyrekte Connecticut Sun farkı tekrar çift hanelere çıkardı ve ilk yarıyı 56-40 önde tamamladı.
Üçüncü çeyrek tam anlamıyla Washington Mystics’in istediği gibi gitti. Uzun bir süre geride olan Mike Thibault’ın öğrencileri Emma Meesseman ve Kristi Toliver’in ön plana çıktığı bölümde çeyreğin bitimine 41.6 saniye kala skoru eşitledi (68-68). Çeyreği Washington Mystics 28-12 önde tamamladı son on dakikalık bölüme 68-68 girildi.
Karşılaşmanın son on dakikası konuk ekibin bulduğu sayılarla başladı. Peş peşe bulduğu sayılarla farkı beşe çıkaran Washington Mystics kendisi adına maçtaki en büyük farka imza attı. Boyalı alana girmekte zorlanan Connecticut Sun’da Jasmine Thomas şapkadan tavşan çıkardı, peş peşe bulduğu üçlüklerle skoru eşitledi. Mücadelenin son saniyelerine önde giren ekip Connecticut Sun oldu. Skor 87-86 Connecticut Sun lehine iken Kristi Toliver çok kritik bir üçlük kaçırdı. Peşinden gelen fauller sonrası Jasmine Thomas farkı 3 sayıya çıkardı. 18.4 saniye kala hücum eden Washington Mystics üçlük yerine potaya gitmeyi tercih etse de Natasha Cloud’ın denemesi başarısız oldu. Son olarak tekrar iki faul atışı kullanan Jasmine Thomas iki serbest atıştan birini sayıya çevirerek maçın skorunu yazdı. (90-86)
Şampiyonun belli olacağı serinin beşinci maçı perşembe gecesi TSİ 03.00’da oynanacak.

Furkan Bahar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir