NBA Günlükleri

Tarihi maçta gülen taraf Houston oldu

Yeni sezona büyük hedeflerle giren Houston Rockets, Doğu Konfernası ekiplerinden Washington Wizards’ı 159-158 ile geçmeyi başardı.

NBA tarihinde en fazla sayı atılan üçüncü maçına tanıklık ederken, son topa kalan maçta James Harden bitime 2.7 saniye kala bulduğu serbest atışla Houston’ı galibiyete taşıdı ve takımını sezonda 3-1’lik G-M oranına getirdi.

Defans adına hiçbir şeyin yapılmadığını söylediğimiz zaman pek de haksız sayılmayacağımız bu maçta James Harden, bireysel şovuna devam etti. 18/32 saha için isabetiyle 37 dakikada 59 sayı 3 ribaund 9 asistle oynadı. Russell Westbrook, 17 sayı 10 ribaund 12 asistle dördüncü maçında ikinci triple-double’ını yaptı. (Milwaukee Bucks karşısında 3 asistle, Oklahoma City Thunder karşısında ise 1 asistle triple-double’ı kaçırdı.) Clint Capela, 21 sayı 12 ribaunt 3 asist, ilk beş başladığı maçta Danuel House Jr. 16 sayı 7 ribaund 1 asist 5/7 üç sayı isabeti, Eric Gordon ise 15 sayı 1 ribaund 1 asistle oynadı.

Washington Wizards cephesinde ise Bradley Beal, All-star performansı göstermeye devam ediyor. 14/20 saha içi isabetiyle 46 sayı 6 ribaund 8 asist ile oynayan Beal, yenilgiye engel olamadı. Genç Japon yıldız Rui Hachimura, 23 sayı 5 ribauntla oynarken Thomas Bryant, 13 sayı 12 ribaunb 5 assist ile mücadele etti.

Washington Wizards, cumartesi sabaha karşı evinde Minnesota Timberwolves’u ağırlarken Houston Rockets ise Kyrie Irving’li Brooklyn Nets’e konuk olacak.

James Harden-Kyrie Irving düellesonu sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

Yazı Sahibi: Beren Çokgezen

Kaan Meriç
Chief Editor | Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir