NBA Günlükleri

Temsilcimiz Mağlubiyet ile Başladı

2019-2020 sezonu Turkish Airlines EuroLeague’de açılış haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, maçı deplasmanda 81-77 kaybederek sezona mağlubiyet ile başladı.

TOP KAYIPLARI

İlk Çeyrek’te 7 top kaybı yapan Fenerbahçe Beko, bulduğu üç hücum ribaundları ve üçlüklerle farkı tek haneye indirmeyi başardı. De Colo, bulduğu sayılarla feneri maça geri döndürdü. Fark ise bir ara Real Madrid lehine 15’e çıkmıştı.

İkinci çeyrekte top kayıplarını bastıran Fenerbahçe, iki yeni transferi De Colo ve Derrick Williams ile sayılar bularak farkı 1’e kadar indirmeyi başardı. İkinci Çeyrek’te Real Madrid’ten daha yüzdeli oynayan Fenerbahçe, bulduğu 8 serbest atış ile de devreyi 1 sayı geride kapattı.

İlk Yarı’da Fenerbahçe cephesinde yeni transferlerden Nando De Colo 16, Derrick Williams ise 10 sayı buldu. İspanyol ekibinde ise çift hanelere çıkan tek kişi 12 sayı ile Jeffery Taylor oldu.

GERİ DÖNÜLEMEYEN HATALAR

Üçüncü Çeyrek’te ise Fenerbahçe yine top kayıpları ile başladı ve ilk 3 dakikada 2 top kaybı yaptı. Yüzdeli oynamayan Fenerbahçe, %38.5’te kalarak Üçüncü Çeyrek skorunu 21-13 geri kapattı. Bu çeyrekte 5 üçlük isabeti bulan Real Madrid, %62.5 ile çeyreği tamamladı. Fenerbahçe ise sadece bir tane üçlük isabeti bulabildi.

Son Çeyrek’te Fenerbahçe, hem yüzde hem ribaund açısından iyi oynadı ve savunmada da iyi işler çıkardı. Fakat üç sayı yüzdemiz ve erkenden yapılan top kayıpları, Fenerbahçe’ye pahalıya mâl oldu. Yapılan son hücumlarda ise De Colo’nun 40 saniye kala yaptığı kritik top kaybı ve son hücumun değerlendirilememesi, maçın kayıp ile sonuçlanmasına sebep oldu.

SKOR DAĞILIMI

İspanyol ekibinde Jeffery Taylor 19 sayı, Anthony Randolph 15 sayı, Facundo Campazzo 14 sayı 8 asist ve Rudy Fernandez ise 10 sayı ile maçı tamamlayarak takımlarına galibiyeti getirdiler.

Temsilcimizde ise maça iki yeni transfer damga vurdu ve mağlubiyetin yanı sıra yüzleri güldürdü. Fransız yıldız De Colo 24 sayı ile oynarken, Derrick Williams 19 sayı ile maçı tamamladı. Kalinic ise maçı 11 sayı ile çift hanede tamamladı.

Maçın geniş özetini ise buradan izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir