NBA Günlükleri

Washington Wizards takım değerlendirmesi

Geçen sezon John Wall’un sakatlığından sonra takımın yükü Bradley Beal’a kaldı ve Washington Wizards yönetimi de Beal’ın sözleşmesini 2 yıl daha uzattı. Böylelikle son yılı opsiyonlu olmak üzere Beal, 4 yıl daha takımda kalacak.

Normal sezonu 32 galibiyet 50 mağlubiyet ile konferansının on birinci sırasında bitiren takım, hücum ratinglerinde 30 takım arasından 14’üncü, savunma ratinglerinde ise 28’inci sıradaydı.

 

Yönetim Değişikliği

2018-19 sezonu bittiğinde Wizards takım yöneticileri sonunda beklenen kararı verdiler. Tam 16 yıldır takımda olan ve ilginç kararlarıyla bilinen menajer Ernie Grunfeld ile yollarını ayrıldı ve yerine Tommy Sheppard göreve getirildi. Sheppard göreve geldi gelmesine ama takımın gariplikleri bitmedi. 2019 NBA Drati’nde potansiyelli kanat oyuncusu Rui Hachimura’yı seçtiler. Rui ayrıca Yapon bir oyuncu olduğu için Wizards’ın Asya pazarındaki etkisini de haliyle arttıracaktır. Buraya kadar her şey normal ancak Wizard takımı Rui Hachimura’yı antrenmanlarda denemedi ve seyretmedi, yani planlarında Hachimura’yı seçmek yoktu. Spontane gelişmiş bir olay gibi görünen bu durum başkent ekibinin garipliklerinin devam ettiğinin göstergesiydi.

 

Yeni Menajer, Yeni Sayfa

Yaz hamleler, takımların geleceklerini belirlerler. En iyi oyuncusunun huzursuz olduğu, olay çıkarttığı ve ayrılmak istediği dedikodularıyla yaza giren Wizards’ta, Tommy Sheppard’ın ilk hamleleri merakla bekleniyordu. Öncelikle John Wall’a daha önceden verilen senelik 37 milyon dolar civarındaki kontrat bu yazdan itibaren aktif oldu ve Sheppard’ın elini kolunu bağladı diyebiliriz. Hem ağır bir sakatlık geçiren hem de süper max. kontrata sahip bir oyuncu John Wall’un bu yüzden takaslanma ihtimali sıfıra yakındı. Diğer hamlelerden birisi yukarıda da bahsettiğim gibi Bradley Beal ile tekrardan sözleşme imzalamak oldu. Ian Mahinmi’nin 15 milyon civarındaki kontratı da önemli hamleler yapmalarını biraz da olsa kısıtlıyor. Ancak yapabilecek olsalar bile Wizards’ın büyük bir şehir olmasına rağmen, takım yapısıyla yıldızları cezbetmiyor. Wall’un yerini dolduran ve Çin’de düzenlenen Dünya Kupası’nda da harika performans gösteren Tomas Satoransky’i takımda tutamayan Washington Wizards, imzala-takasla yoluyla oyuncuyu Chicago’ya gönderdi. İki oyun kurucusunu da kaybeden takım Isaiah Thomas ve Ish Smith’i kadrosuna dahil etti. Ancak makus talih Isaiah Thomas’ın yakasını bırakmadı ve All-star guard yeniden sakatlandı. Takaslar ve rotasyon doldurmak adına yapılan hamlelerle yaz aylarını geçiren Wizards’ta beklenti Rui Hachimura’nın potansiyeline yakın bir performans göstermesi ve Bradley Beal’ın takımda mutlu olması.

 

Hamleler

Gelenler: Rui Hachimura, Isaiah Thomas, Ish Smith, Thomas Bryant, CJ Miles, Davis Bertans, Moritz Wagner, Isaac Bonga, Jemerri Jones, Admiral Schofield, Jonathan Simmons

Gidenler: Tomas Satoransky, Jeff Green, Trevor Ariza, Jabari Parker, Dwight Howard

 

Sezon Öncesi Kadro

Oyun Kurucular: Ish Smith – Isaiah Thomas – Justin Robinson

Şutör Guardlar: Bradley Beal – Jordan McRae – Jemerrio Jones

Kısa Forvetler: CJ Miles – Troy Brown jr. – Isaac Bonga – Admiral Schofield

Uzun Forvetler: Rui Hachimura – Davis Bertans – Justin Anderson

Pivotlar: Thomas Bryant – Ian Mahinmi – Moritz Wagner

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir