NBA Günlükleri

2019 – 20 Sezonunun MVP Yarışında Son Durum

1) Giannis Antetokoumpo – Milwaukee Bucks

Sezon Ortalaması : 29.0 Sayı, 14.3 Ribaunt, 7.6 Asist, 1.6 Blok, 1.3 Top Çalma

Bu Maurice Podolof Ödülünü Antetokounmpo’dan almaya çalışan varsa, neyle karşı karşıya olduklarının farkında olmalılar. Bucks, Giannis’in sezona insanın aklını başından alan başlangıcıyla art arda 4 maç kazanmış durumda. Kendisi sezonun ilk 8 maçında 200 sayı, 100 ribaunt ve 50 asiste ulaşarak tarihte bir ilk olmayı başardı.

2) LeBron James – Los Angeles Lakers

Sezon Ortalaması : 26.1 Sayı, 8.3 Ribaunt, 11.1 Asist, 1.6 Top Çalma

35.yaşına yaklaşan LeBron için, yaş sadece bir sayıdan ibaret. Art arda 3.kez Triple-Douple yapan LeBron, Lakers adına 32 yıldır gerçekleşmeyen bir olayı gerçekleştirdi. Onun “bitik” bir halde olduğunu, artık elit bir savunmacı olamayacağını kim söylediyse, savunma konusunda ligin en iyisi olan Lakers’ın deposuna benzin katmış oldu.

3) Kawhi Leonard – LA Clippers

Sezon Ortalaması : 29.0 Sayı, 8.1 Ribaunt, 5.4 Asist, 2.1 Top Çalma, 1.1 Blok

Eğer istiyorsanız onun “load management” durumu hakkında konuşarak vaktinizi harcayabilirsiniz; fakat bunun Kawhi Leonard’ın Toronto Raptors ile olan Finallerin MVP’si olma yolunda gösterdiği performansına çok yakın bir performans gösterdiği gerçeğini değiştirmeyeceğini unutmayın. O şu an ligin en iyi oyuncusu olmakla beraber, ligin en iyi iki-taraflı oyuncu konumunda.

4) Anthony Davis – Los Angeles Lakers

Sezon Ortalaması : 26.6 Sayı, 10.9 Ribaunt, 3 Blok, 2.7 Asist, 1.0 Top Çalma

Eve,Chicago’ya olan dönüş, tatsız bir hikaye oluşturduğu gibi, AD’nin Lakers kariyerindeki ilk çıkıntı olsa, şimdilik onun maçlarda yaptığına odaklanmakta fayda var. O şimdiden batıda haftanın oyuncusu seçilmiş olduğu gibi, LeBron James’in yan oyuncusu olacağını düşünen Lakers’a bir şeyleri kanıtlamış oldu.

5) Joel Embiid – Philadelphia 76ers

Sezon Ortalamaları : 24.3 Sayı, 11.8 Ribaunt, 3.3 Asist, 1.8 Blok, 1 Top Çalma

Embiid ceza almamak için kendini adamış olduğu gibi, biz de onun adına öyle umuyoruz. Sixers, omzundan incinen Ben Simmons olmadan 3 maç bile dayanamıyordu ki, Embiid onlar için tam zamanında döndü. Bu gece Embiid, ligin en iyi pivotu tartışmasında başta gelen Nikola Jokic’e karşı oynayacak. Bakalım ligin en iyi pivotu kim?

Furkan Kara on Youtube
Furkan Kara
Yazar,Çevirmen,Youtuber.
Twitter: @furkankaraa24
Youtube.com/Keeeri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir