NBA Günlükleri

Anadolu Efes Ucu Ucuna

Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Rus rakibi Zenit karşısında Bryant Dunston ve Simon’un yokluğunda Larkin-Micic-Tolga-Peters-Sertaç ilk beşiyle maça başlayan temsilcimiz, maçın ilk beş dakikasında 10-2’lik bir seri yakalayarak maça etkili başladı. Micic’in etkili oyunuyla ilk çeyreği 21-14 önde kapatan Anadolu Efes ikinci çeyrekte de Sertaç Şanlı’dan aldığı ekstra katkı sayesinde farkı korudu ve ilk yarıyı 42-30 önde kapattı. Sertaç Şanlı 10, Shane Larkin ise 11 sayı ile Anadolu Efes’in ilk yarıdaki en skorer isimleri oldular.

 Üçüncü çeyrekte temsilcimiz Anadolu Efes ilk tv molasına 16-7 önde girerken sahnede yine Micic vardı. İlk beş dakikada üç asist yapan Sırp oyuncu mola sonrası üçlüğü ile de izleyenlere geçen seneden enstantaneler sundu. Shane Larkin’in de skor katkısıyla Anadolu Efes son çeyreğe 69-50 önde giriyor.
Son çeyrekte Zenit’in sürpriz çıkışıyla fark 5’e kadar indi. Son iki dakikaya girilirken 14-28 olan skor son bir dakika içinde 2 sayıya kadar düştü. Maç sonunu özellikle savunmada kötü oynayan Anadolu Efes, Austin Hollins’in yaptığı sportmenlik dışı faul sayesinde farkı yeniden 5 sayıya kadar çıkarsada son saniyelerde fark yeniden iki sayıya indi ancak Anadolu Efes 38 sayı yediği son çeyrekte maçı 90-88 kazanmayı başardı.

Zenit’te Austin Hollins 26, Gustavo Ayon ise 21 sayı ile oynarken, temsilcimiz Anadolu Efes’te Shane Larkin 22 sayı, 5 asist, Vasilije Micic ise 24 sayı, 6 asistle galibiyette önemli pay sahibi olan isimler oldular

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir