NBA Günlükleri

Atlanta Hawks’tan San Antonio Spurs’a geçit yok

NBA’de Atlanta Hawks, sahasında San Antonio Spurs’u 108-100 yenerek sezonun 4.galibiyetini elde etti.

Ilk yarısı dengede geçen maçta, 3. çeyrekte fark yaratan Spurs karşısında Hawks, müthiş bir son çeyrek oynayarak sonuca gitti. Bu çeyrekte rakibine 22 sayı şansı veren Hawks, buna karşılık 38 sayı üretti.

İki takım arasında en göze çarpan istatistik farkı, üç sayı yüzdeleri oldu. Her iki takımın da görece düşük yüzde ile üçlük attığı maçta Atlanta %36,7 ile üçlük atarken San Antonio %24,2’de kaldı.

John Collins’in 25 maç ceza alması sonucu ondan yoksun mücadele eden Atlanta’da, Trae Young 29 sayı 2 ribaund ve 13 asist ile double – double yaparak takımını galibiyete taşıdı.

Young’ın yanı sıra, Jabari Parker 19 sayı 8 ribaund, DeAndre Hunter 16 sayı 8 ribaund ve Cam Reddish de 12 sayı ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

San Antonio’da ise DeMar Derozan’ın 22, Bryn Forbes’un 17, Patty Mills’in 16 ve Demarcus Aldridge’in 14 sayısı, mağlubiyeti önlemeye yetmedi.

Bir sonraki maçlarda Atlanta Hawks, Chicago Bulls’u ağırlayacak, San Antonio Spurs ise kendi sahasında Oklahoma City Thunder ile mücadele edecek.

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir