NBA Günlükleri

DeMar DeRozan “Sosyal medyayı sevmiyorum.”

San Antonio Spurs, bu sezonun başı itibariyle felaket bir dönemden geçiyor ve takımın en önemli yıldızlarından olan DeMar DeRozan, böyle bir dönemde demode kalmış oyun tarzı nedeniyle eleştirilere daha çok maruz kalıyor.

Günümüz basketbolunda özellikle NBA’de verimsiz bir hücum şekline dönüşen orta mesafe artışlarını en iyi atanlarından olan DeRozan, belki 1990’lar veya 2000’lerin başında oynuyor olsa şüphesiz ligin en iyi oyuncusu olabilirdi.

Bu sezon orta mesafeden en çok sayı üreten isim DeMar DeRozan ve kariyeri boyunca orta mesafe şutuna bağlı kaldığı gibi artık yaşı itibariyle bu bağın pek kopacağını sanmıyorum.

DeMar DeRozan, 1990’lı yıllarda oynama isteğinin olduğunu ve sosyal medyayı sevmediğinden dolayı bu isteğinin arttığını dile getirdi. Ayrıca 30 yaşındaki tecrübeli oyuncu geçtiğimiz günlerde, Toronto Raptors’tan ayrılırken yaptığı gibi Instagram hesabından Raptors ile ilgili herşeyi temizlemiş ve ayrılık iddialarını canlandırmıştı. Aynı durum şu an Spurs içinde geçerli olabilir.

DeRozan, bu konulara açıklık getirmek için şu ifadeleri kullandı: “Dürüst olmak gerekirse sosyal medyayı sevmiyorum. Büyük bir hayranı değilim, asla da olmadım. Bugüne kadar hep 90’larda oynamayı hayal ettim çünkü böyle bir şey olsa sosyal medyayla uğraşmak zorunda kalmazdım. İnsanların konuşmasına izin veriyorum. Şahsen ben sosyal medyadan nefret ediyorum. 2019’da buna ihtiyacım olmasa kullanmazdım.”

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir