NBA Günlükleri

Denver Nuggets’dan tarihi geri dönüş!

Son çeyreğe 19 sayı geride giren Denver Nuggets, Philadelphia 76ers’ı 100-97 mağlup etti ve bu galibiyet Nuggets tarihindeki en büyük son periyot geri dönüşü oldu.

Şuta doğru gittiği sırada rakibinin kendisini elle tutmasına faul çalınmamasının ardından Nikola Jokic, ilk çeyreğin sonlarına doğru sakinliğini kaybetti. Jokic, kendisini ilk durumda görmezden gelen fakat sonrasında teknik faul çalan maçın hakemi Scott Wall’a ellerini öfkeyle uzattı.

Maçı 26 sayıyla bitiren Jokic sahanın sol kısmında, 76erslı oyuncuların etrafını çevirdiği esnada iki sayılık şutu isabete çevirerek takımını öne geçirdi. Bir sonraki pozisyonda Nuggets pivotu, Joel Embiid’e hücum faul çaldırdı ve akabinde Will Barton iki serbest atışı sayıya çevirerek Denver’a maçı kazandırdı.

Oyunun son kısımlarında burun kanaması geçiren Jamal Murray 22 sayı ve 11 asistle maçı tamamlarken Will Barton 20 sayı kaydetti. Philadelphia 76ers’da takımın en skorer oyuncusu olan Joel Embiid 19 sayı ve 15 ribaund ile oynadı. Furkan Korkmaz 25 dakika süre aldığı maçta 3 de 3’ü üç sayı olmak üzere 6 da 4 isabet buldu ve 12 sayıyla mücadele etti.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir