NBA Günlükleri

Detroit’ten farklı tarife

NBA’de Detroit Pistons, evi Little Ceasars Arena’da New York Knicks’i 122-102’lik farklı skorla yenerek sezonun 4.galibiyetine imza attı.

Maç baştan sona Detroit üstünlüğü ile geçti diyebiliriz. İkinci çeyrekte New York maça ortak olmaya çalışsa da, diğer çeyreklerde farkı kademeli bir şekilde açan Pistons, galibiyete uzanan taraf oldu.

İki takımı bu maç özelinde ayıran en belirleyici özellik asist sayıları oldu. New York Knicks, maç boyunca 24 asist yaparken Detroit Pistons, 37 asist yaptı. Ayrıca üç sayı ve flooter yüzdelerinde de az da olsa üstünlüğü bulunan Pistons, Andre Drummond farkıyla ribaundlarda da 43-30’luk üstünlük kurdu.

Detroit’te, 20’ye yakın ribaund ortalaması ile oynayan Andre Drummond bu maçta ribaundların bir kısmını takım arkadaşlarına bırakmayı tercih etse de, 27 sayı 12 ribaund ile double-double yapmayı ihmal etmedi, ve maçın da en skorer ismi olarak takımını galibiyete taşıdı.

Ayrıca Detroit’te Tony Snell, 6’da 6 üç sayı isabeti ile 24 sayı, Markieff Morris 22 sayı, ve Luke Kennard da 13 sayı 4 ribaund 5 asist üreterek, üç yıldızından yoksun Detroit’i galibiyete taşıyan diğer isimler oldular.

Bu sezon 7.kez yenilen New York Knicks’te, Julius Randle 20 sayı ile takımının en skorer ismi oldu. Ayrıca Kevin Knox 14, RJ Barrett 15 sayı 6 ribaund 8 asist ve Marcus Morris de 18 sayı ile mücadele etse de, performansları galibiyet için yeterli olmadı.

Bir sonraki maçlarda New York Knicks, Dallas Mavericks ile deplasmanda karşılaşacak, Detroit Pistons ise Indiana Pacers’ın konuğu olacak.

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir