NBA Günlükleri

Furkan Korkmaz alev alev!

Philadelphia 76ers, Charlotte Hornets’u 114-106 mağlup etti. Omuz sakatlığı bulunan Ben Simmons karşılaşmayı kenardan izledi.

Olgunluğu ve zindeliği maçtaki performansından dolayı tartışmalı olan Joel Embiid, sarsıntılı bir yolculuktan döndü. Embiid 18 sayı ve 9 ribaund ile oynadı. Furkan Korkmaz 17 sayı atarak 76ers’ın peş peşe 3 maç yenilgi serisinin sonlanmasına yardımcı oldu.

Joel Embiid, Karl-Anthony Towns ile birlikte iki maç ceza aldığı 30 Ekim’deki karşılaşmadan bu yana Philadelphia’da ilk kez oynadı. Embiid 4 maçlık karayolu yolculuğunun ilk ikisini (Portland galibiyeti de dahil) kaçırdı ve Denver mağlubiyetinde son bölümlerdeki halsiz savunmasından dolayı yol boyunca uflayıp pufladı.

Brett Brown “Şu çok açık ki Embiid’in oynamadığı maçlar onun için iyi olmamış. Joel, ihtiyacımız olan Joel oyunlarından birine sahip değildi.” dedi.

Embiid sadece 26 dakika oynadı ve 10 da 6 isabetle maçı bitirdi. Form testini geçen Embiid maçın ardından medyayla konuşmayı reddetti.

Brett Brown “Joel’i giderek çok çok daha iyi bir şekle sokmaya çalışıyoruz. Sanırım Zeller ilk yarıda onu fazla koşturdu.” dedi.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir