NBA Günlükleri

Hornets Geriden Geldi, Kazandı

Ligin kağıt üstünde düşük profilli takımlarından olan Charlotte Hornets kazanmaya devam ediyor. Son olarak dün gece oynanan maçta Indiana Pacers’ı uzatma sonucu 122-120 yenen arılar yedinci maçında dördüncü galibiyetini aldı.

Kariyer gecesini geçiren Devonte Graham, kenardan gelerek 35 sayı 4 ribaund 6 asistle galibiyetin mimarı oldu. Ona yardım 22 sayıyla Terry Rozier ve 18 sayıyla Miles Bridges’ten geldi. Bir ara farkı 18’e kadar çıkaran ve son periyota da 14 sayı farkla önde girmesine rağmen bu üstünlüğü koruyamayan Indiana’da ise Malcolm Brogdon ve TJ Warren’ın çabaları yetersiz kaldı. Brogdon maçı 31 sayı 5 ribaund 8 asistle tamamlarken, Warren 18’te 15’le 33 sayı üretti.

Maç boyunca en çok dikkat çeken istatistik ise; Hornets 42 kez çizgiye giderken (28/42), Pacers yalnızca 7 kez (6/7) serbest atış kullanabildi.

Sezona oldukça dinamik ve özgüvenli başlayan James Borrego’nun öğrencileri bir sonraki maçında cuma sabahı 04.00’da Celtics’i konuk edecek. Sezona Oladipo’nun yokluğunda giren, ardından Myles Turner ve Domatas Sabonis’in sakatlıklarıyla kolu kanadı kırılan Pacers ise perşembe sabaha karşı 03.00’da Washington Wizards’ı ağırlayacak.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir