NBA Günlükleri

Kemba Walker korkuttu!

Denver Nuggets’ın Boston Celtics’i 96-92 mağlup ettiği maçta Kemba Walker başından aldığı darbeyle sakatlık geçirdi. Walker ikinci çeyreğin sonlarına doğru takım arkadaşı Semi Ojeleye ile çarpıştı. Başını Ojeleye’nin karın bölgesine sert bir şekilde çarpan Walker yere yığıldı ve düşer düşmez acıyla kıvrandı. Oyun durduğu sırada iki takımdan sağlık ekipleri yerde birkaç dakika boyunca yatan yıldız oyuncuya yardıma koştu. Boyun çevresine destek yerleştirilen Kemba sessiz kalabalığın arasında sedyeyle sahadan çıkarıldı.

Brad Stevens “Devre arasında onu ambulansta gördüm. Gerekli aletler kendisine takılmıştı. İyi bir ruh halindeydi, ki bu iyi bir şey.”

Celtics, attığı bir tweet ile oyuncuya beyin sarsıntısı benzeri semptomlar teşhisi koyulduğunu ve ileri tetkikler için hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Jamal Murray maçın ardından “Bu şakaya alınacak bir şey değil. Dualarım onunla ve umarım iyidir.” dedi.

Nuggets’da Murray 22 sayı, 6 ribaund ve 5 asistle oynadı. Nikola Jokic ise 18 sayı, 16 ribaund ve 10 asistle triple-double yaptı. Celtics’de Jaylen Brown 22 sayı, 10 ribaund ve 4 asist, Jayson Tatum 16 sayıyla oynadı.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir