NBA Günlükleri

Kerr: “Green’e Dikkat Etmeliyiz.”

Golden State Warriors‘ın son dönemde yaşadığı üst üste sakatlıklar, takımın playoff şansını ciddi ölçüde sıkıntıya sokmuş durumda. Warriors’ın son 6 resmi maçına bakacak olursak;

Kevin Durant’in takımdan ayrılması, Klay Thompson’ın çapraz bağlarının kopması ve son olarak Stephen Curry’nin yaşadığı sol el kırığı düşünülünce Warriors‘ın son dönemde çok şanslı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu gelişmelerin ardından takımın elinde son yıllardaki çekirdekten kalan tek önemli isim Draymond Green ancak onun da dizinde ve sırtındaki ağrılar ve sol dirseğindeki sinir sorunları bu sezon kısıtlı süreler almasına neden olabilir.

Takımının San Antonio Spurs ile oynadığı maç sonrası açıklamalarda bulunan Steve Kerr, Draymond Green’in durumu ile ilgili şunları söyledi:

“Onu aşırı kullanmayacağız. Dakikalarını dikkatli bir şekilde ayarlayacağız.”

“Şu anda yalnız savaşçı gibi. Dolayısıyla genç oyunculara yardımcı olması ve onlara neler yaptığımızı öğretmesi gerekiyor. Onlara akıl hocalığı yapması lazım. En önemlisi de hazırlık, iş ahlakı, oyundan alınan keyif ve diğer her konuda son beş-altı yıldır yaptığımız şeylere devam etmek.”

“Bunları ileri taşımalıyız çünkü kültür dediğimiz şey budur.”

En önemli oyuncularını kaybeden Warriors’ın kadrosunda şu anda 23 yaş ve altında 10 adet oyuncu bulunuyor ve durum playoff şansını bir hayli azaltıyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir