NBA Günlükleri

Kızılyıldız Direnemedi

Final Four’un favorilerinden Real Madrid, Kızılyıldız’a konuk olduğu karşılaşmada maç oldukça kısır başladı. Sadece 17 sayı atılan ilk on dakikada konuk Real Madrid üç sayı farkla ilk çeyreği önde kapatan taraf oldu. (9-12)

 İkinci çeyrek skor açısından daha cezbediciydi. Hücumda Billy Baron’un eline bakan Kızılyıldız ne kadar çabalasa da Real Madrid’in seviyesine çıkamadı ve 27-33 biten ilk yarıda konuk Real Madrid ilk yarıyı önde bitiren takım oldu.

 Üçüncü çeyrekte harika bir biçimde geri dönüş yapan bir Kızılyıldız vardı parkede. 9 sayıdan gelip çeyreği 3 sayı önde bitiren Kızılyıldız’da sahnedeki isim Billy Baron’du.

 Maçın son çeyreğindeyse ilk beş dakika Real Madrid Kızılyıldız’a potayı bile göstermedi. Sayı üretemeyen Kızılyıldız beş dakika sonunda yeniden 9 sayı geriye düştü. Son beş dakikada ise Real Madrid’in kontrolünde geçti. Farkı korumayı başaran Real Madrid maçı da 60-75 kazanan taraf oldu.

 Kızılyıldız’da Billy Baron 17, Lorenzo Brown 14 sayıyla oynarken, kazanan taraf Real Madrid’de Sergio Llull 16 sayıyla takımının en skorer ismi oldu.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir