NBA Günlükleri

Knicks Eksik Cavs’e Zorlanmadı

Cleveland Cavaliers’ın yıldız oyuncusu Kevin Love’dan yoksun çıktığı maçta, lige kötü giren ve çeşitli yönetimsel spekülasyonlarla medyada yankı uyandıran New York Knicks sahadan 123-105 galip ayrıldı.

Üstünlüğü bir an olsun elden bırakmayan ve rakibine maç boyunca hiç öne geçme imkanı tanımayan New York Knicks’te yıldızlaşan isim 30 sayı, 7 ribaunt, 4 asist, 2 top çalma, 1 blok, 17’de 12 saha içi isabetiyle oynayan Julius Randle oldu. Randle’ın yanı sıra Marcus Morris’in 23 sayı 6 ribaunt ve RJ Barrett’ın 15 sayılık performansları galibiyetin mimarlarından oldu. Öte yandan kenardan gelen Mitchell Robinson da takımına 7 sayı, 8 ribaunt ve 4 blokluk bir katkı sağladı.

Maç boyunca en çok dikkat çeken istatistik, Knicks’in 7 top kaybına karşılık Cavs’in 19 top kaybı oldu. Topun kıymetini bilmeden oynayan Cavs’te en çok öne çıkan isimler 18 sayıyla Kevin Porter Jr., 14’er sayıyla Colin Sexton ve Alfonzo McKinnie oldular.

Temsilcimiz Cedi Osman etkisiz kaldığı maçta 22 dakika süre aldı, bu süre içinde 5 sayı, 8 ribaunt ve 2 asist üretti.

Üst üste dördüncü yenilgisini alarak 4-9’luk bir orana gerileyen Cavs bir sonraki maçında perşembe sabahı 03:30’da Miami Heat’e konuk olacak. 14. maçında 4. kez kazanan Knicks ise perşembe sabahı 03:00’da 76ers’la deplasmanda karşı karşıya gelecek.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir