NBA Günlükleri

Rekorla Gelen Galibiyet

Liderliğini sürdürmek için parkeye çıkan Anadolu Efes beklenildiği gibi maça hızlı başladı. 10-2’lik seriyle maça başlayan temsilcimiz daha ilk dakikadan itibaren maça ağırlığını koydu. Shane Larkin mvp seviyesine maçın başında çıkmasıyla ilk çeyrekte hiç çıkmadan oynadı ve 14 sayı kaydetti. İlk çeyrek sonucu(30-22)

 İkinci çeyrekte de aynı şekilde devam eden Anadolu Efes’te bu sefer son dönemde Dunston’ın yokluğunu aratmayan Sertaç Şanlı sahnedeydi. İlk 3 dakikada farkı 13’e çıkaran Efes Sertaç’tan aldığı 9 sayılık ekstra katkıyla farkı korumaya devam etti. TV molasından sonra Larkin yeniden oyuna girdi ve direksiyonu eline aldı. Kalan beş buçuk dakikalık bölümde 11 sayı daha bulan Larkin takımının farkı 17’ye kadar çıkarmasında başroldeki isimdi. İlk yarı 57-40 temsilcimiz Anadolu Efes’in üstünlüğü ile geçilirken Shane Larkin de 25 sayıya ulaşmıştı.

 Üçüncü çeyrekte Anadolu Efes biraz vites düşürmüş olsa da bir ara 9 sayıya düşen farkı Shane Larkin’in etkili oyunuyla yeniden açtı ve 18 sayı farkla üçüncü çeyrek bitmiş oldu. Üçüncü çeyrek sonucu(76-58) Shane Larkin de on bir sayı daha atarak 36 sayıya ulaştı.

 Son çeyrekte de ilk tv molasına kadar geçen sürede farkı 20’ye çıkartan temsilcimiz moladan sonra farkı açmaya devam etti ve maçı 29 sayı farkla 104-75 kazandı.

Shane Larkin 49 sayıyla oynarken 43’üncü sayısından sonra bir Euroleague maçında en fazla sayı atan isim olmayı başardı ve bu rekorunu geliştirdi.

 Larkin 49 sayıya 7’de 5 iki sayı, 12’de 10 üç sayı ve 10’da 9 serbest atış isabetiyle ulaşırken 5 de asist yaptı.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir