NBA Günlükleri

Rus Derbisinde Kazanan Moskova Temsilcisi

İki Rus takımını karşı karşıya getiren karşılaşma oldukça güzel başladı. Karşılıklı basketlerle başlayan iki takımdan ev sahibi Zenit güçlü rakibi karşısında ilk çeyrekte Austin Hollins’in sayılarıyla etkili olurken Khimki skorda eşitliği bırakmasa da oyun olarak henüz ağırlığını koymamıştı.

 İkinci çeyrekte ise ilk on dakikadaki istikrarını sürdüremeyen Zenit hem skor hem de oyun üstünlüğünü Khimki’ye kaptırmıştı. Önce Jerebko ile ardından Shved ile sayılar bulan Khimki ilk yarıyı 43-52 önde kapatan taraf oldu.

 Üçüncü çeyrekte Zenit yeniden bir hareketlilik göstererek yedi dakika sonra farkı iki sayıya kadar indirdi(58-60) Khimki iki Letonyalı oyuncusu Bertans ve Timma’nın üçlükleriyle son çeyreğe sekiz sayı farkla önde giren takım oldu.(60-68)

 Son periyot Khimki’nin kontrolünde devam ederken son beş dakika maçtan tamamen kopan Zenit farkın daha da açılmasına engel olamadı ve maç 73-87 Khimki üstünlüğü ile sonuçlandı.

 Zenit’te Austin Hollins’in 25 sayısı mağlubiyeti önleyemezken, Khimki’de Devin Booker 20 sayı 7 ribaundluk performans ile maçın oyuncusu olurken Alexander Shved 19 sayı 5 asistle galibiyette önemli pay sahibi olan diğer oyuncuydu.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir