NBA Günlükleri

Yılın Çaylağı Sıralamasında Son Durum

 Ja Morant – Memphis Grizzlies

Geçen Hafta : 1.Sıra

Penetrelerindeki başarısıyla, oyun kuruculuğuyla, ligdeki en zayıf oyuncu olduğu için hızıyla ve liderlik yapabilmesiyle çaylak listesinin başında Ja Morant yer alıyor. Memphis’e gelecek vaat eden point guard Ja Morant, performansını böyle devam ettirirse yılın çaylağı olacak gibi gözüküyor.

 Tyler Herro – Miami Heat

Geçen Hafta : 5.Sıra

Lige geldiği ilk günden bu yana pek çok oyuncuya benzetilen Herro, geçen haftaya nazaran bu hafta çaylak sıralamasında 2. sırada yer alıyor. Gerek Ray Allen, gerek Klay Thompson gibi keskin şutörlere benzetilen Herro, ilk senesinden gösterdiği performanslarla Miami’nin geleceği adına önemli bir oyuncu.

 Kendrick Nunn – Miami Heat

Geçen Hafta : 2.Sıra

Tyler Herro ile birlikte ligin en iyi çaylak ikilisi olarak görülen bu ikilide, Kendrick Nunn da yılın çaylağı ödülü için önemli bir aday. 2018’de draft edilmeyen sonrasında ise G League’e gönderilen Nunn, bu sene lige geldiği günden beri elinden geleni ardına koymuyor. Nunn, yakın zamanda verdiği bir röportajda, bu ödülü çok istediğini ve bunu kazanmasının mümkün olduğunu söyledi. Miami ekibi yaptığı 2 önemli seçimle, geleceğine önemli bir yön vermiş olabilir.

 Eric Paschall – Golden State Warriors

Geçen Hafta : 3.Sıra

Veteranların sakatlığında, rebuildinge giren Warriors ekibinde, genellikle kaybetseler de; en önemli rolü oynayanlardan birisi de Eric Paschall. Asıl ilk 5’le başlamadıkları ve kazandıkları maçlarda, genelde en iyi performansı gösteren, Eric Paschall oluyor.

 RJ Barrett – New York Knicks

Geçen Hafta : 4.Sıra

Sezon başlamadan önce pek çok kişinin “Yılın Çaylağı” adayı olarak gördüğü RJ, şimdilik en iyi çaylak olarak görülmese de, sizin de listede gördüğünüz gibi 5.sırayı kapmış bulunuyor. Lige kötü başlayan New York Knicks ekibi, zaman zaman RJ Barret’ın katkılarıyla galibiyeti alabiliyor. Umarız ki RJ Barrett, kötü yıllar geçiren New York Knicks ekibi adına önemli bir çözüm olur.

Zion Williamson daha üniversitedeyken, NBA’e geldiğinde ROTY (Rookie Of The Year) ödülünü alacak deniliyordu; fakat kendisi hala sakat. Bu sezon dönerse alması oldukça zor, ama bu seneyi kapatıp seneye yepyeni bir giriş yaparsa hala aday olduğu kesin.

Furkan Kara on TwitterFurkan Kara on Youtube
Furkan Kara
Yazar,Çevirmen,Youtuber.
Twitter: @furkankaraa24
Youtube.com/Keeeri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir