NBA Günlükleri

Yüzde İki Bin Oynamak İsterim !

Bu yaz serbest oyuncu piyasasında kendisine takım bulamayan, hala da NBA’deki herhangi bir takımdan teklif almayan Carmelo Anthony katıldığı bir etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Halihazırda serbest olması durumuyla alakalı konuşan Melo: “Elbette şaşırtıcı bir durum ama şu an ortada olan bu. Geride durup neler olup bittiğine bakıyorum, ailemle vakit geçiriyorum, yapmam gereken diğer şeylere odaklanmış durumdayım.”, ifadelerini kullandı. Basketbol oynamaya devam etmek ister misin sorusunu da yanıtlayan Anthony: “Yüzde İki bin… Bunu manşet yapın.”, dedi.

Carmelo Anthony NBA’de geçirdiği 16 sezonda 10 kez All-star olmayı başarmıştı. Bunun yanı sıra 6 kez en iyi beşe seçilen Anthony bir kez de sayı kralı olma başarısı göstermişti. Anthony’nin formasını giydiği dört takım, Denver Nuggets, New York Knicks, Oklahoma City Thunder ve Houston Rockets’la yakaladığı kariyer istatistikleri şu şekilde; 24.0 sayı, 6.5 ribaund, 3.0 asist, 1.0 top çalma.

Halihazırda takımsız olan, herhangi bir takımla görüşme halinde dahi olmadığı bilinen Anthony’nin NBA’den bir takımla anlaşıp basketbola geri dönüp dönmeyeceğini önümüzdeki günler gösterecek.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir