NBA Günlükleri

10+ Minnesota Şampiyon Olana Kadar

WNBA ekiplerinden Minnesota Lynx’te takımın genel menajeri ve başantrenörü Cheryl Reeve ile sözleşme uzatma konusunda anlaşmaya varıldı.

2010 yılından beridir Minnesota Lynx’i çalıştıran 53 yaşındaki koç ile çok sezonlu (multi-year) sözleşme imzalanacağı açıklandı.

Son olarak 2017 yılında şampiyonluk tadan Cheryl Reeve sözleşme uzatma sonrası sevincini dile getirdi, ”Glen Taylor’a (Minnesota Lynx başkanı) destekleri ve taahhütleri için minnettarım. Hem parkede hem de salon dışında inanılmaz bir on yıllık Minnesota Lynx basketbolunu birlikte paylaştık. Önümüzdeki yılları sabırsızlıkla bekliyorum.”

Konu üzerine Glen Taylor, “Cheryl Reevee önümüzdeki yıllarda da Minnesota Lynx ile birlikte olacağı için çok mutluyum. Onun sahadaki liderliği eşsizdir, kazandığı başarılardan da bellidir. 2020 yılı sezonunu ve onunla birlikte elde edeceğimiz beşinci şampiyonluğu dört gözle bekliyoruz.”

Daha önce 2011,2013,2015,2017 yıllarında Minnesota Lynx ile başantrenörlük sıfatıyla şampiyonluk yaşayan Cheryl Reeve 2006 ve 2008 yıllarında ise Detroit Shock’ta yönetici iken şampiyonluk yaşamıştı. 2011 ve 2016 yıllarında WNBA yılın koçu seçilen koç, geçtiğimiz sezon da yılın yöneticisi seçilmişti.

Furkan Bahar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir