NBA Günlükleri

Anadolu Efes Çok Farklı

Temsilcimiz Anadolu Efes’in formda ekip Maccabi’yi konuk ettiği maçta üstün oyunuyla farklı galip geldi.

Maç iki takımında karşılıklı basketleriyle başlarken, konuk ekip milli oyuncumuz Scottie Wilbekin ile etkili olurken Anadolu Efes’te Krunoslav Simon maça iyi başlayan isimdi.

İlk beş dakikayı 5 sayı geride tamamlayan Efes ilk çeyreği 4 sayı önde kapatmayı bildi.(23-19)

İkinci çeyrekte Maccabi diğer oyuncularının da katkı vermesiyle maça tutunmaya çalışıyordu hatta ilk beş dakikayı da önde tamamlamıştı fakat Anadolu Efes’te Beaubois sahne aldı ve çeyrek boyunca 10 dakikada 15 sayı kaydederek takımının farkı 10 sayıya çıkarmasında önemli ölçüde pay sahibi oldu.

İlk yarı 48-41 Anadolu Efes üstünlüğüyle biterken konuk Maccabi’de Wilbekin 9 sayıyla oynarken, Anadolu Efes’te Beaubois 15, Simon 14 sayıyla ilk yarının en skorer isimleri oldular.

İkinci yarıya temsilcimiz Anadolu Efes 12-0’lık seriyle başlayınca oyundaki üstünlüğü de tamamen eline aldı. Simon ve Beaubois’nın yanına Micic’in de dahil olmasıyla açtığı farkı korumasının yanında farkı da bir ara 16 sayıya kadar çıkardı temsilcimiz.(60-44) Çeyrek sonuna doğru 23’e çıkan farkla Maccabi maçtaki varlığını yitirmişti. Üçüncü çeyrek sonucu 80-58

Çeyrek sonunda Micic 21, Beaubois 20, Simon 19 sayıya ulaşırken Wilbekin 12 sayıyla takımının en skorer ismi olmaya devam ediyordu.

Son çeyrek ise tamamen temsilcimizin üstünlüğü ile geçti be gittikçe arttı. Farkı 31 sayıya çıktğı karşılaşmada temsilcimiz Anadolu Efes maçı da 99-79 kazandı.

Anadolu Efes adına Micic 23, Beaubois ise 22 sayıyla galibiyetin mimarları oldular.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir