NBA Günlükleri

Boston Celtics evinde bir başka

Uzun zamandır evinde mağlup olmayan Boston Celtics, Denver Nuggets’ı 108-95 mağlup ederek evinde 9 da 9 yaptı. Maçın ardından Brad Stevens “Burası oynamak ve koç olarak yönetmek için çok özel bir şehir. Bir numaralı önceliğimiz Boston’ın beğeneceği bir takım olmaktı. Umarım bunu başarmışızdır.” dedi.

Son 4 maçında 3 mağlubiyet alan Denver Nuggets’ta Nikola Jokic 30 sayı ve 10 ribaund ile oynadı. 10 sayıyla mücadele eden Jamal Murray “Hiç de iyi oynamıyoruz. Çok kötü oynuyoruz ama batıda ikinciyiz. İyi oynadığımızda neler olur düşünün.”dedi.

Denver’da Gary Harris 500. kariyer üçlüğüne ulaştı.

Nikola Jokic son 6 maçında üçlük isabeti bulamadı. Arka arkaya 16 üçlük kaçıran Jokic’in en son bulduğu isabet 20 Kasım’da geldi. Yıldız oyuncu isabet bulduğu son maçta 1/5 üç sayı atmıştı.

Stevens, sakat olan oyuncusu Gordon Hayward’ın pazar günü antrenmanlara döneceğini ve noelden önce oynamak için hazır olacağını söyledi. Marcus Smart yan karın kaslarındaki sakatlıktan dolayı kaçırdığı bir maçın ardından geri döndü ve 28 dakika süre aldı.

Boston Celtics’de Jayson Tatum 26 sayı, 7 ribaund ve 5 asist, Jaylen Brown 21 sayı ve 7 ribaund, Kemba Walker 19 sayıyla oynadı. Denver Nuggets’ta sadece Nikola Jokic ve Jamal Murray çift hanelere çıkabildi.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir