NBA Günlükleri

Boston’ın üçlüsü Mavericks’e geçit vermedi

Boston Celtics, Kemba Walker, Jayson Tatum ve Jaylon Brown’ın toplam 82 sayı attığı maçta rakibi Dallas Mavericks’i 109-103 mağlup etti. Celtics’te Kemba Walker 32 sayı, 5 ribaund ve 3 asist, Jaylen Brown 26 sayı ve 9 ribaund, Jayson Tatum 24 sayı ve 8 ribaund ile oynadı.

İki takımın da kilit oyuncularından yoksun olduğu maçta Boston %40 ile şut attı. Boston’ın üçlüsü son çeyrekte takım halinde bulunan 33 sayının 27’sini kaydetti. Boston’da Gordon Hayward sol ayağındaki sakatlıktan, Marcus Smart sol gözündeki enfeksiyondan dolayı parkelerden uzak kaldılar. Celtics’in diğer oyuncuları 7 sayıyı geçemedi.

Dallas’ta Luka Doncic sağ ayak bileğindeki burkulmadan dolayı peş peşe ikinci maçını kaçırdı ve bu maçtaki eksikliği geçtiğimiz Milwaukee Bucks maçından daha fazla hissedildi. Mavericks üçüncü çeyrekte 18 sayı atarak bu sezonki en düşük sayılı çeyreği geçirdi. Dallas’ta Kristaps Porzingis 23 sayı, 13 ribaund ve 2 asist, Seth Curry 20 sayı, 4 ribaund ve 2 asist ile mağlubiyete engel olamadı. Mavericks’te Doncic’in yerine oyun kurucu pozisyonunda başlayan Jalen Brunson 11 asistle kariyer rekorunu egale etti ancak 4/13 ile isabet bulmakta zorlandı ve son periyodun en kritik anlarında iki top kaybı yaptı.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir