NBA Günlükleri

Davis, Knicks’e Gidebilirmiş

Geçtiğimiz yaz başında, takasla Los Angeles Lakers’ın yolunu tutan, başarılı uzun forvet Anthony Davis özel açıklamalarda bulundu. Davis, listesinin en başlarında New York Knicks takımının olduğuna vurgu yaptı.

Davis yaptığı açıklamada: “O zamanlar tüm takımlar listemdeydi, daha sonra bir bir elemeye başladım ve en sona kalan takımlardan biri de Knicks’ti. O zamanlar orada olan birkaç kişiyle konuştum, hala orada olan birkaç kişiyle konuştum, böyle bir organizasyon için özellikle New York için oynamak her zaman hoşuma gider diye düşünmüştüm. Bildiğiniz gibi Carmelo Anthony buradaydı ve New York Knicks’in kulüp tarihi olağanüstü, böyle bir şeyin parçası olmak isterdim diye düşündüm.”, dedi.

SNY’den Ian Begley’e göre de Anthony Davis Knicks’le uzun süreli bir anlaşma imzalayabilirdi ancak New York elindeki parçaları Davis için takas etmek istemedi.

Davis’in açıklamaları ve Ian Begley’nin iddiasına bakılırsa, bugünlerde oldukça kötü günler geçiren New York organizasyonunun nasıl büyük bir fırsatı teptiğini anlamak mümkün. Bu açıklamalar, son yıllarda verdikleri kötü ve bazen komik kararlarla dikkat çeken Knicks yönetiminin tarihine yeni bir kara leke olarak geçecektir.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir