NBA Günlükleri

Doncic-Jordan İşbirliği Yakın

Sezona fırtına gibi giren ve MVP adaylığında adı geçen isimlerden biri olan Luka Doncic’in ayakkabı sponsorluğuyla ilgili yeni bilgiler gelmeye başladı. The Atlethic’ten Shams Charania’nın aktardığı habere göre Doncic, Jordan markasıyla anlaşmaya oldukça yakın.

Geçtiğimiz hafta Miami Heat maçında bileğini burkan ve hayranlarını korkutan ancak bir iki hafta içerisinde sahalara dönmesi beklenen Doncic’in ayakkabı sponsoru merak ediliyordu. Henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen, NBA kaynakları anlaşmanın yakın olduğunu iddia ediyor. Kaynaklardan gelen bilgilerin ayrıntıları şu şekilde; Doncic’in anlaşması beş senelik olacak, MVP veya finaller MVP’si olmadan imza ayakkabısı olmayacak, Jordan, şubat ayından itibaren Doncic’e özel, Doncic’in kendi tasarımı olan ayakkabılar üretecek.

Bilindiği gibi Luka Doncic 2017’de Nike’la iki yıllık sözleşme imzalamıştı. Bu sözleşme ekim ayında sona erdi. Nike’ın ekim ayından geçerli olmak üzere Luka’ya yapılacak tekliflere, altı ay boyunca karşı teklif yapma hakkı bulunuyor.

Jordan dışında PUMA ve Under Armour gibi markaların da Luka Doncic’e ilgisi olduğu biliniyor. Fakat Luka, her ne kadar zamanında birkaç bu iki markanın da ayakkabılarını kullanmış olsa da son zamanlarda hem saha içinde hem de saha dışında sürekli Jordan giyerken görüntüleniyordu.

Doncic eğer Jordan’la anlaşırsa bu, Jordan markasının bu sene yaptığı ikinci büyük anlaşma olacak. İlk anlaşma Zion Williamson’la yapılan 5 yıl 75 milyon dolarlık anlaşmaydı.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir