NBA Günlükleri

Doncic ve arkadaşları LeBron James’i üzdü

Dün gece NBA’de sonucu merakla beklenen maçta Staples Centar’da Los Angeles Laker ile Dallas Mavericks karşılaştı. 

Maça hızlı başlayan Los Angeles Lakers, çaldığı toplar ve yakaladığı hızlı hücumlar ile farkı bir ara 10 sayıya kadar çıkardı. Daha sonra Dallas Mavericks, dış atışlarda bulduğu isabetler ile maça ortak olup ilk yarıyı 62-59 geride kapattı. 

Maçın ikinci yarısına hızlı giren Dallas Mavericks, özellikle Luka Doncic’in oyuna ağırlığını koyması ve Los Angeles Lakers’ın Luka Doncic’in etkili oyunu karşısında çaresiz kalması sonucu Dallas Mavericks geriden gelip farkı 22 sayıya kadar çıkardı. Bu çeyrekte Luka Doncic, 16 sayı kayderken LeBron James ve arkadaşları takım halinde sadece 17 sayı kaydedebildi. 

Maçın son çeyreğinde artık maçı rölantiye alan Luka Doncic önderliğindeki Dallas Mavericks maçtan 114-100 galip ayrılarak Los Angeles Lakers’a 10 maç aradan sonra mağlubiyeti tattırdı. 

Dallas Mavericks’de Luka Doncic, 27 sayı, 10 asist, 9 ribaund ve 3 top çalma ile galibiyetin mimarı olurken Delon Wright, 17 sayı, 5 ribaund ve 9 asistle takımına katkıda bulundu. 

Los Angeles Lakers’da ise Anthony Davis’in 27 sayı ve 10 ribaund ile LeBron James’in 25 sayı, 9 ribaund, 8 asist ve 4 top çalmalık performansı mağlubiyete engel olamadı. 

Muhammed Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir