NBA Günlükleri

Doncic’e Üç Çeyrek Yetti, Mavs Galip

New Orleans Pelicans, lige Luka Doncic önderliğinde fırtına gibi giren Dallas Mavericks’i ağırladı. Luka Doncic’in, bu sezon daha önce birçok kez olduğu gibi yine üç periyot süre aldığı maç, Mavericks’in 118-97 üstünlüğüyle bitti.

Sezona yaptığı muazzam girişle tüm basketbolseverlerin dikkatini ve beğenisini alan Doncic, bu maçı da rekorsuz geçmedi. Maçı, 33 sayı, 18 ribaund ve 5 asistle kapatan Doncic, kariyer ribaund rekorunu, henüz üçüncü periyodun sonunda kırmayı başardı. Kenardan gelen Seth Curry’nin 19 sayı ürettiği maçta, yine kenardan gelen Maxi Kleber de 12 sayıyla katkı sağladı. Özellikle son periyotta kenardan gelen bu oyuncuların katkısı, maçın kopma noktasında Mavs’e büyük katkı sağladı.

Bu sezon 21. maçında, 15. kez kaybeden Pelicans’ta ise öne çıkan isim Brandon Ingram oldu. Ingram ürettiği 24 sayı, 6 asist, 5 ribaund, 3 top çalmayla takımına katkı verdi ancak bu katkı, galibiyet için yeterli olmadı.

Mavericks bir sonraki maçını, perşembe sabahı saat 04:30’da Minnesota’yla kendi sahasında oynayacak. Pelicans ise cuma sabahı 04:00’te Suns’ı ağırlayacak.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir