NBA Günlükleri

Fenerbahçe Beko Yine Mağlup

OACA’da oynanan maçta temsilcimiz Fenerbahçe Beko Panathinaikos’a konuk oldu.

Maçın başında Calathes ile etkili olan Panathinaikos 17-10’luk üstünlük yakalarken Fenerbahçe Beko çeyrek bitimine doğru farkı eritti ve ilk çeyrek 22-21 ev sahibi Panathinaikos’un lehine sonuçlandı.

İkinci çeyreğe etkili başlayan temsilcimiz Sloukas ve Datome’nin etkili olmasıyla oyunda üstünlüğü ele aldı ve beş dakikalık bölümde skoru 29-35 yaptı. Farkı koruyan Fenerbahçe Beko devreyi de 42-46 önde kapattı.

Panathinaikos’ta Jimmer Fredette ilk yarıda 10 sayıyla oynarken, Calathes 9 sayı ve 5 asistlik bir performans sergiledi. Fenerbahçe Beko’da ise Kostas Sloukas 11 sayı, 7 asistle etkileyici bir oyun ortaya koydu.

Üçüncü çeyrekte ev sahibi Panathinaikos taraftar desteğini de arkasına alarak performansını arttırdı ve skor üstünlüğünü ele aldı. Temsilcimiz Fenerbahçe Beko ise bu çeyrekte sadece 11 sayı kaydederken potasında 23 sayı gördü. Çeyrek sonucu 65-57

Oldukça çekişmeli geçen son çeyrekte Fenerbahçe Beko maçı bırakmadı ve Leo Westermann’ın etkili oyunuyla maçın bitimine 3 dakika kala skoru dört sayıya kadar indirdi(74-70). Kalan dakikalarda ise karşılıklı molalar ve ve serbest atış sayılarıyla geçerken maç topunda skor 79-76 iken Nando De Colo’nun üç yerine iki sayılık basket bulması ve sonrasında yapılan faulde Jimmer Fredette’in ikide iki atması sonucu Panathinaikos maçı 81-78 kazandı.

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko’da Kostas Sloukas’ın 15 sayı, 8 asistlik performansı yeterli olmazken, ev sahibi takımda Jimmer Fredette 22 sayısıyla galibiyeti getiren isim oldu.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir