NBA Günlükleri

Kawhi Leonard özel gecede eski takımını mağlup etti

Los Angeles Clippers, son şampiyon Toronto Raptors’ı 112-92 mağlup etti. Clippers’ta Kawhi Leonard 23 sayı, 6 asist ve 5 ribaund, Lou Williams 18 sayı, 8 asist ve 6 ribaund, Maurice Harkless 14 sayı ve 7 ribaundla oynadı. Clippers’ta toplamda 7 oyuncu çift hanelere ulaştı.

Maç başlamadan hemen önce video gösteriminin ardından Leonard’ın eski takım arkadaşları, koç ve takım yöneticileri orta alanda çember oluşturdu. Kyle Lowry kendisine yüzüğü takdim etmeden önce Leonard bütün arkadaşlarıyla kucaklaştı ve 2018-2019’da Toronto Raptors ile şampiyonluğa ulaştığı yerde, eski takımını ziyaret ettiği maçta yüzüğüne kavuştu. Leonard “Çok güzel bir andı. Bir şeyler hazırlamakla, şampiyonluğu kazandığımız oyuncuların hepsini bir araya getirip yüzüğü armağan etmekle iyi bir iş yaptılar. Bizim için, benim ve tüm şehir için özel bir sezondu.” dedi.

Son 5 maçta dördüncü, evindeyse peş peşe üçüncü mağlubiyetini alan Raptors’ta Pascal Siakam 24 sayı, 4 ribaund ve 3 asist, Norman Powell 22 sayı ve 3 ribaundla mağlubiyete engel olamadı.

Raptors maç boyunca üç sayı çizgisinin gerisinden 8/36 ile oynayarak bu sezon, bu alandaki en kötü performansı gösterdi ve saha içinden de sadece 31 isabetle oynadı. Nick Nurse maçın ardından “Yaklaşık bir haftadır hiç de iyi oynamadığımız bir dönemin içindeyiz.” dedi.

 

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir