NBA Günlükleri

Kevin Love, Portland Trail Blazers Yolcusu Mu?

Cleveland Cavaliers, üst üste 4 yıl NBA finali oynayıp 1 yüzük kazandıktan sonra, LeBron James’in de takımdan ayrılmasıyla yeniden yapılanma sürecine girmişti. Fakat bu süreci iyi idare edemedikleri su götürmez bir gerçek ki takımın yüksek maaşlı oyuncularını elden çıkarmada epey bir zorlanıyorlar.

Bu yüksek maaşlı oyunculardan biri Kevin Love ve Cavaliers, onu takaslamanın yollarını arıyor ve tecrübeli yıldızla ilgilenen takımlardan birisi de Portland Trail Blazers.

Geçen sezon Damian Lillard ve CJ McCollum’un yanında ligin kalburüstü savunma kanatlarına sahip olan ve pota altında Jusuf Nurkic ve Zach Collins gibi kaliteli isimleri bulunan Blazers, konferans finali oynamıştı. Fakat hem sezon başı kaliteli kanatları takımda tutmadılar hem de Nurkic ve Collins’den sakatlıkları nedeniyle hiç verim alamadılar. Üstelik bunların üstüne geçen sezon play-off’larla önemli bir yükseliş yakalayan Rodney Hood da sakatlandı ve sezonu kapattığı açıklandı.

Jusuf Nurkic’in yakın zamanda takıma dönmesi bekleniyor ve Blazers yönetimi Nurkic’in yanına kaliteli bir uzun almak istiyor. Kevin Love’ın Boşnak uzunun yanına harika bir ekleme olabileceğini düşünüyorlar.

Kevin Love ise The Ringer’dan Kevin O’Connor’ın haberine göre Blazers‘a takaslanmayı tercih ediyor.

Kevin Love, bu sezon şu ana kadar Cleveland Cavaliers formasıyla 19 maça çıkıp 15.6 sayı ve 10.5 ribaunt ortalamaları tutturdu.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir