NBA Günlükleri

Liderlik Devam Ediyor

Litvanya’da parkeye çıkan temsilcimiz Anadolu Efes maça Beaubois’nın 7 sayılık performansıyla başladı. Pleiss ve Simon’un da katkılarıyla ilk tv molasına 10-18 giren temsilcimiz ilk çeyreği de dokuz sayı farkla önde tamamladı.(17-26) İlk çeyrekte temsilcimiz adına Beaubois 11, Pleiss ise 8 sayılıkvperformanslarıya maça etkili başlayan isimler oldular.

İkinci çeyrekte Jock Landale ile sayılar bulan ev sahibi Zalgiris tv molasına girerken farkı beş sayıya kadar indirirken mola dönüşü üst üste beş sayı bularak skorda eşitliği sağladı.(32-32) Devreyi de 43-42 önde kapatan Zalgiris’te Jock Landale takımı adına ilk yarının takımı adına en skorer ismi oldu.

Bu sezon üçüncü çeyreklerde iyi olan Anadolu Efes bu maçta da yeteri kadar oynayarak skorda yeniden üstünlüğü eline aldı. 10-13 biten üçüncü çeyrek sonunda genel skorlar 53-55’ti.

Son çeyreğe de iyi başlayan temsilcimiz Micic ve Pleiss ile bulduğu sayılarla sekize kadar çıkardı. Maçı da 68-74 kazanan Anadolu Efes liderliğini de sürdürmüş oldu. Ev sahibi takımda Edgar Ulanovas’ın 14 sayı, 7 ribaundluk performansı yeterli olmazken, galip gelen tarafta Tibor Pleiss ve Vasilije Micic 18’er, Rodrigue Beaubois ise 16 sayıyla galibiyeti getiren isimler oldular.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir