NBA Günlükleri

Miami Heat uzatmada kazandı

NBA’de Miami Heat, sahasında Atlanta Hawks’ı uzatma sonunda 135-121 mağlup ederek üst üste 3.kez kazandı.

Maçın normal süresi büyük çekişmeye sahne oldu. İlk periyot Miami Heat’in üstünlüğü ile 36-30 geçildi. İkinci ve üçüncü çeyreklerde Atlanta Hawks, ufak farklarla skorda öne çıktı ve son periyoda 96-93 önde girdi. Son bölümün müthiş mücadeleye sahne olduğu maçta Miami Heat, 117-117 ile skoru eşitledi ve maçı uzatmaya taşıdı. Uzatma bölümünde ise adeta Heat fırtınası vardı diyebiliriz. Rakibine sadece 4 sayı şansı tanıyan Miami, bulduğu yüksek skorla sonuca gitmeyi başardı. Miami’yi galibiyete ulaştıran en önemli etkenleriribaundlarda kurdukları üstünlük ve yıldızlarının ekstra etkili oynaması olarak sıralayabiliriz.

4 oyuncusundan 120 sayı katkısı alan Miami’de Kendrick Nunn, 36 sayı 6 ribaund ve 4 asist ile maçın en skorer ismi oldu ve galibiyette önemli rol oynadı.

Ayrıca Duncan Robinson, 34 sayı 3 ribaund ve 4 asist, Bam Adebayo 30 sayı 11 ribaund ve 11 asist ile triple double, Jimmy Butler da 20 sayı 18 ribaund 11 asist ile triple double yaparak takımı galibiyete taşıyan diğer isimler oldular.

Normal sürede büyük direnç göstermesine rağmen uzatmada rakibine teslim olan Atlanta Hawks’ta, DeAndre Hunter, 28 sayı 4 ribaund 3 asist ile takımının en skorer ismi oldu.

Ayrıca Trae Young 21 sayı 4 ribaund 9 asist, Jabari Parker 16, Cam Reddish 14, Vince Carter da 12 sayı ile takımın diğer skorer isimleri oldular.

Bir sonraki maçlarda Miami Heat, Los Angeles Lakers’ı ağırlayacak, Atlanta Hawks ise Chicago Bulls deplasmanına konuk olacak.

 

Sümercan Ertit

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir