NBA Günlükleri

NBA’de Gecenin Maçları

Los Angelas Lakers – Dallas Mavericks

Maç Saati : 00:00
Canlı Yayın : S Sport

Batı Konferansı’nın zirvesinde bulunan Los Angelas Lakers’ın bu geceki konuğu Luka Doncic’in harika performanslarıyla Batı’da iddialı bir konuma gelen Dallas Mavericks olacak. Bu maç öncesi Lakers, 19 maçta aldığı 17 galibiyet ile Batı’nın ilk basamağında bulunurken Mavericks oynadığı 18 maçın 12 kazanarak konferansının beşinci sırasında bulunuyor. İki takım arasında bu sezonki ilk maç Mavericks’in evinde oynanmış ve uzatmalara giden maçı Lakers, 119-110 ile kazanmıştı. İlk randevuda LeBron James ile Luka Doncic’in düellosu izlemiştik; her iki oyuncuda o maçı triple double yaparak bitirmişti.

Ev sahibi Los Angelas Lakers 10 maçlık bir galibiyet serisi bulunuyor. Bu galibiyet serisinde Lakers hücumda ortalama 116.8 sayı üretirken 106.6 sayıyı potasında gördü. Los Angelas Lakers, LeBron ve Davis’in uyumu ve her maç özelinde en az bir oyuncudan iyi hücum performansları alarak maçları kazanma noktasına getirirken 111.5 Offensive Rating(ORtg)’le maçları maçları tamamlıyor. Hücumda etkili bir takım olmasının yanında Lakers, oyunun savunma tarafında ise ligin üst düzey takımlarından biri; 102.3 Defensive Rating(DRtg) ile lig ikincisi. LeBron James bu sezon kendini sıkmadan gerekli dakikalarda oyuna koyduğu ağırlığıyla oynamasına rağmen bu sezon 25.7 sayı 7.1 ribaunt ve 11 asistle neredeyse triple double ortalamalarıyla oynuyor. Takımın diğer yıldızı Anthony Davis ise gerek LeBron’la uyumu olsun gerekse LeBron’suz dakikalarda yüklendiği sorumlulukla takımın tavanını epey bir yükseklere çıkarıyor.

Konuk takım Dallas Mavericks ise Batı’nın kalburüstü takımlarından biri ve bunu büyük ölçüde Sloven yıldızı Luka Doncic’e borçlu olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Doncic bu sezon maç başına 34.2 dakika alıp %48 şut yüzdesiyle 30.8 sayı 9.9 ribaunt 9.6 asist üretiyor. Böyle devam ederse normal sezonun en değerli oyuncusu ödülü için en kuvvetli aday Doncic olacağı aşikar. Takımın diğer yıldızı Kristaps Porzingis ise performans olarak biraz Doncic’in gölgesinde kalsa da sakatlık sonrası yeterli bir performans sergilediği ortada. Porzingis bu sezon 17 maçta forma giydi ve 17.3 sayı 9.4 ribaunt ve 2.2 blok ortalamaları tutturdu. Takım halinde ise Mavericks, ligin en iyi dördüncü hücumuna sahip; maç başına 118 sayı atıyorlar. Tim Hardaway, Delon Wright, Dorian Finney-Smith ve Maxi Kleber’in belli seviyede oyuna katkıları Dallas Mavericks’in yenilmesi zor bir takım haline getiriyor.

DİĞER MAÇLAR

Brooklyn Nets – Miami Heat (23:00)
New York Knicks – Boston Celtics (23:30)
Detroit Pistons – San Antonio Spurs (01:00 & NBA TV)
New Orleans Pelicans – Oklahoma City Thunder (01:00)
Orlando Magic – Golden State Warriors (02:00)
Toronto Raptors – Utah Jazz (02:00)
Los Angelas Clippers – Washington Wizards (06:30 & S Sport)

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir