NBA Günlükleri

NBA’de Gecenin Maçları

Toronto Raptors – Los Angeles Clippers

Maç Saati : 03:00
Canlı Yayın : S Sport

Bu gecenin en dikkate değer maçında Toronto Raptors’ın konuğu Los Angelas Clippers olacak. Toronto Raptors Doğu Konferansı’nda 16 galibiyetle beşinci sırada bulunurken Los Angeles Clippers, Batı’da 18 galibiyetle ikinci basamakta bulunuyor.

Toronto Raptors, takım olarak savunma yapan ve Pascal Siakam etrafında hücumda çeşitlilik yarayan bir takım. Pascal Siakam’ın lige girişinden itibaren sürekli üstüne koyarak gelişmesiyle Kanada ekibinin onun etrafında yeniden yapılanmasını ve ileride Raptors’ın önemli bir şampiyonluk adayına dönüşeceğini söylemek gerekir. Siakam 24.5 sayı 8.4 ribaunt ve 7.6 asist ortalamalarıyla oynamasının yanı sıra hemen her pozisyonu savunabilmesi onun ileriki yıllarda çok özel bir oyuncuya dönüşmesinin şimdiden net bir şekilde mesajıdır. Yıllardır takımın kaptanlığını yapan Kyle Lowry, hiçbir zaman belki belli düzeyde şut yüzdesini sahip olmadı fakat her zaman oyun mücadelesini sahaya yansıtan bir önder oldu. Takımın diğer bir lideri Marc Gasol ise her ne kadar günümüz uzunlara kıyasla yavaş ayaklara sahip olsa da oyun bilgisi ve tecrübesinin üst düzey oluşu onu takımın savunmanın bel kemiği rolüne büründürüyor. Lowry, Siakam, Gasol ve VanVleet bu takımın önemli oyuncuları fakat bunlar dışında OG Anunoby’e özel bir parantez açmak lazım. Anunoby, bu sezon %42 ile üçlük atarken toplamda %52 ile şut atarak maç başına 11.2 sayı üretiyor. En çok gelişim kaydeden oyuncu ödülü için Anunoby, böyle devam ederse takım arkadaşı Siakam ile yarışır gibi görünüyor.

Nick Nurse’de ayrı bir değinmek lazım. Takıma böyle bir güven verdi ki çağ dışı diyebileceğimiz savunma düzenlerini oyuncuları en üst düzeyde yerine getirebiliyorlar. Rotasyon konusunda ise dar neredeyse 8 kişilik bir grupla maçları tamamlıyor. Bu durum play-off için ideal durumdur fakat normal sezon için sezonun ilerleyen zamanlarında fiziksel yorgunlukların artmasına neden olabilir.

Los Angeles Clippers ise sezon başı takıma kattığı Kawhi Leonard ve Paul George sonrası ciddi bir şampiyonluk adayına dönüştü ki geçen sezon da bu iki isim olmadan da play-off yaptılar. Fakat hem Leonard’ın istenen seviyede olmaması hem de George’un sezona sakat girmesi takımdan beklenen oyun hakimiyetini parkeye yansıtamamasına neden oldu. Paul George’un sakatlıktan dönmesiyle beraber Kawhi Leonard, Patrick Beverley ve kenardan gelen Lou Williams ve Montrezl Harrell ile son 10 maçta 8 galibiyet aldılar. Takım maç başına 115.1 sayı atarken potasında 108.3 sayıya izin veriyor. Evlerindeki maçlara nazaran deplasman maçlarında daha yüksek skorlu maçlar oynuyan Clippers, hücumda 113.3 sayı bulurken 114.3 sayı yiyerek savunma zaafiyeti gösteriyor. Genel itibariyle savunmada rakiplerinin %42 ile hücum ettiriyorlar. Bu konuda ligde Milwaukee Bucks’dan sonraki en iyi takımlar.

DİĞER MAÇLAR

Cleveland Cavaliers – Houston Rockets (03:00)
İndiana Pacers – Boston Celtics (03:00 & NBA TV)
Orlando Magic – Los Angelas Lakers (03:00)
Brooklyn Nets – Charlotte Hornets (03:30)
Chicago Bulls – Atlanta Hawks (04:00)
Minnesota Timberwolves – Utah Jazz (04:00)
Phoenix Suns – Memphis Grizzlies (05:00)
Milwaukee Bucks – New Orleans Pelicans (05:30)
Sacremento Kings – Oklahoma City Thunder (06:00)
Golden State Warriors – New York Knicks (06:30)

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir