NBA Günlükleri

Turnuva Teklifi Sunuldu

2021-22 sezonundan itibaren, ligin formatında çeşitli değişiklikler yapmayı planlayan NBA yönetimi, ilk önerisini kulüplere sundu. The Atlethic’ten Shams Charania’nın haberine göre başlıca plan normal sezon maç sayısını 78’e indirmek.

Planlanan bir diğer husus ise, kazanan takımın her oyuncusuna birer milyon dolar ödül verilmesi ön görülen bir sezon içi turnuva düzenlemek. Sezon sonu, konferansların yedi ve sekizinci sırası için de ayrı bir turnuvayı ön gören öneride ayrıca, Play-Offlara kalan takımlar arasında, final dörtlüsünün (ilk dört) normal sezon derecesine göre yeniden sıralanması fikri de var.

Charania, sezon içi turnuva hakkında da birkaç detay verdi. Buna göre turnuvada 30 takım da yer alacak, ligde bulunan altı gruptaki takımlar, gruplarındaki diğer takımlarla dörder iç ve dış saha maçı oynayacak, 6 grubun galibi, iki de wildcard sahibi takımla son sekize kalacak.

Son sekizde çeyrek finaller avantajlı takımların evinde, yarı final ve finallerse tarafsız sahada oynanacak.

Turnuva kasım sonu gibi başlayıp, aralık ortasına doğru son bulacak.

NBA takımları ve oyuncular birliği bu önerilere nasıl yaklaşacak, kabul edilecek mi yoksa veto kararı mı gelecek bunu zamanlar göreceğiz. Fakat şayet kabul edilirse 2021-22 sezonundan itibaren bambaşka bir NBA bizi bekliyor olacak.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir