NBA Günlükleri

Utah Jazz kaybetmeye devam ediyor

Oklahoma City Thunder, Utah Jazz’i Dennis Schroder’in önderliğinde 104-90 mağlup etti.

Thunder’da altıncı adam rolünü iyice benimseyen Schroder oyuna girdikten sonra sergilediği saldırgan oyunuyla 27 sayı buldu.  Schroder bulduğu sayıların yanı sıra oyunun son bölümlerinde rakiplerini top kaybına zorlayan savunmasıyla da dikkat çekti. Shai Gilgeous-Alexander 20 sayı, 6 ribaund ve 3 asist, Chris Paul 16 sayı, 7 asist ve 4 ribaund ile oynadı.

Kenardan gelen sayılarda Thunder rakibine 45-23 üstünlük kurdu ve saha içinden %47 isabetle oynayarak bu sezonki 23 maçın 19’unda rakiplerinden daha fazla benç katkısı buldu. Schroder bu 19 maçın tamamında kenardan en çok sayı bulan oyuncu oldu.

Son 8 maçta altıncı mağlubiyetini alan ve %40 ile hücum eden Utah’ta Donovan Mitchell 26 sayı, 6 ribaund ve 3 asist, Rudy Gobert 19 sayı ve 17 ribaund, Bojan Bogdanovic 13 sayıyla oynadı.

İki takım da ilk devrede büyük skor serileri yakaladı. İlk çeyreğin sonuna doğru Jazz 13-2 seri yakalayarak 24-19 üstünlük sağladı. İkinci çeyrekteyse Thunder 18-5 seri yakalayarak rakibine cevap verdi. Schroder ve Paul tarafından gelen birkaç sayıyla Thunder 37-29 öne geçti ve oyunun geri kalan bölümlerinde üstünlüğünü korudu. Oklahoma’nın ilk çift haneli üstünlüğü oyunun 3. çeyreğinde geldi ve 19-4’lük seriyle skor 85-65 oldu. Bu bölümde Schröder tarafından gelen 4 basket oyuna son noktayı koydu.

Jazz oyunun son çeyreğinde sıfır olmak üzere maçın genelinde 12 serbest atış denemesiyle bu sezon çizgiye en az geldiği maçı oynadı.

Thunder’da Danillo Gallinari sol bileğindeki burkulmadan dolayı bu maçta parkelerden uzak kaldı.

Yasin Osman Kara

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir