NBA Günlükleri

Wolves, Tepetaklak

Lige iyi bir başlangıç yapan ancak ardından korkunç bir düşüşe geçen Minnesota Timberwolves, kaybetmeye devam ediyor. Wolves son olarak evinde ağırladığı Cleveland Cavaliers’a 94-88 mağlup oldu. Bu mağlubiyetle 31. maçında 20. kez yenilen Wolves aynı zamanda son 13 maçtaki 12. yenilgisini aldı.

Galip taraf Cleveland Cavaliers’ta öne çıkan isimler; 18’er sayı üreten genç ikili, Darius Garland ve Colin Sexton, 12 sayı 15 ribaund üreten Triston Thompson ve kenardan gelerek 10 sayı üreten Kevin Porter JR oldu. Cavs bu galibiyetle 32. maçında 10. kez kazanmış oldu. Temsilcimiz Cedi Osman maçı 7 sayı ve 7 ribaundla tamamladı.

Büyük hayal kırıklığı yaşayan Wolves’ta, Karl Anthony-Towns ve Andrew Wiggins’in yokluğunda Jeff Teague, 18 sayı, Kelan Martin 17 sayı ve Robert Covington 14 sayı üretebildi. Minnesota maç boyunca kullandığı 93 şutun yalnızca ama yalnızca 33’ünden sayı üretebildi (yüzde 35.5).

Cavs bir sonraki maçında, çarşamba sabahı 03:00’te Toronto Raptors’la karşılaşacak. Wolves ise bir sonraki maçında salı sabahı 04:00’te Brooklyn Nets’le oynayacak.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir