NBA Günlükleri

2020 NBA All-Star Oylama Süreci

2020 NBA All-Star hafta sonu etkinlikleri 14-16 Şubat tarihleri arasında Chicago Bulls’un maçlarını oynadığı United Center’da düzenlenecek.

All-Star oylamaları 25 Aralık tarihinde başladı ve 20 Ocak’ta sona erecek. Bu dönem aralığında üç kez ara sonuçlar açıklanacak: 2 Ocak, 9 Ocak ve 16 Ocak. 23 Ocak’ta ise kesin sonuçlar açıklanacak ve seçilen kaptanlar takımları belirleyecek.

İlk ara sonuçlar 2 Ocak tarihinde açıklanmıştı. İlk oylama sonucunda Batı’da Luka Doncic, Doğu’da ise Giannis Antetokounmpo en çok oyu alan isimler oldu.

9 Ocak’ta ise ikinci ara sonuçlar açıklandığında Batı’da LeBron James ufak bir farkla Doncic’i geride bırakıp tepeye çıkarken Doğu’da Giannis Antetokounmpo rahat bir şekilde liderliği elinde tuttu.

All-Star kaptanları ve takımların seçimi nasıl yapılır?

2018 NBA All-Star hafta sonu etkinlikleri ile format değişmişti. Eski formatta kendi konferanslarında en çok oy alan 24 isim, Doğu ve Batı takımları olarak maçı oynarlardı. Bu yeni formatla beraber farklı konferans bulunan oyuncular aynı takımda yer alabilecek.

Yeni formatta ise her iki konferansta en çok oyu alan isimler kaptan olarak seçilir. Seçilen bu iki kaptan, önce ilk beş başlayacak kalan sekiz oyuncu arasından sırayla oyuncu seçimi yapacaklar ve ilk beşler ortaya çıkacak. Ardından NBA koçlar tarafından belirlenmiş 14 yedek oyuncu arasından kaptanlar, 7 oyuncu daha seçer ve bu isimlerle birlikte 12 kişilik iki takım oluşmuş olur.

Taraftarlar nasıl oy verebilirler?

Taraftarların oy verebileceği birçok alan var, bu alanlar şu sekilde:
1-NBA’in resmi sitesi
2-NBA’in resmi Android ve İOS uygulamaları
3-Google araması ile
4-Google Asistan

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir