NBA Günlükleri

Anadolu Efes Barçaladı

Euroleague’in ikinci yarı karşılaşmalarında temsilcimiz Anadolu Efes Barcelona’nın konuğu oluyor. Anadolu Efes Bryant Dunston ve Vasilije Micic’in forma giymediği karşılaşmada deplasmanda galip gelmeyi bildi.

İlk çeyreğe 5-12 ile başlayan temsilcimiz Singleton ile farkı on sayıya kadar da çıkardı ilk çeyrekte. Çeyrek sonucu 19-24

İkinci çeyrekte Sertaç’tan ekstra katkı alan Anadolu Efes rakibine erken mola aldırdı. Moladan sekiz sayı geride dönen Barcelona ise 9-0’lık seri yakalayarak öne geçmeyi başardı. Efes daha sonra yeniden bir seri yakaladı ve Larkin’in devreye girmesiyle devreyi 42-45 önde kapattı.

İlk yarıda Barcelona’da Malcolm Delaney 15 sayı ile en skorer isim olurken, Anadolu Efes’te Krunoslav Simon 10, Shane Larkin 14 sayıyla ilk yarıyı tamamladı.

Üçüncü çeyreğe Barcelona’da Brandon Davies çok iyi bir başlangıç yaptı ancak Efes takım halinde oynayarak ve herkesten katkı alarak rakibinin öne geçmesini engelledi. Tv molasına 50-57 önde giren temsilcimiz Davies’e çare üretemese de hücumdaki istikrarı ile son çeyreğe 58-66 önde giren taraf oldu.

Son çeyreğe Kyle Kuric’in 11 sayılık katkısıyla 14-0’lık bir seriyle başlayan Barcelona beş dakika dolmadan altı sayı farkla öne geçmesini bildi. Kalan bölüm karşılıklı basketlerle geçilirken Anadolu Efes koçu Ergin Ataman’ın oyundan atılması belki de istenilecek son şeydi. Ancak temsilcimiz oyundan düşmeyerek önce skoru eşitledi ve sonrasında da öne geçerek maçı bırakmadığını gösterdi. Maçı 82-86 kazanan temsilcimiz Euroleague’de liderliğini sürdürmeye devam etti.

Barcelona’da Brandon Davies 20 sayı ile oynarken, kazanan tarafta Shane Larkin 26 sayıyla hem takımının hem de maçın en skorer ismi oldu ve takımına galibiyeti getirdi.

Anıl Vatansever on InstagramAnıl Vatansever on Twitter
Anıl Vatansever
1996 doğumlu
İzmir'li
Fenerbahçe taraftarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir