NBA Günlükleri

Barton: “Kobe Kafamın İçine Girdi”

Denver Nuggets’ın şutör gardı Will Barton, Kobe Bryant’la arasında geçen bir anıyı anlattı. Barton Kobe’nin nasıl onun zihnine girdiğine vurgu yaptı.

Bundan yaklaşık sekiz sene öncesinden bahseden Will Barton: “Onunla ilk kez karşı karşıya geliyordum. Bir keresinde hücumda topu elime aldım ve karşımda o vardı. Ancak beni serbest atış çizgisinde savunuyordu. Top bendeydi ve üç sayı çizgisinin gerisindeydim, beni neden öyle savunduğunu anlayamadım. Beni o güne kadar kimse öyle savunmamıştı büyük bir şaşkınlık yaşıyordum. Pas mı atsam, şut mu atsam bilemedim, kafamın içine girmişti adeta, çaylaktım ve ne yapacağımı bilemiyordum. Taraftarlar şut şut diye bağırmıştı sonra ben de kaldırdım attım.”, dedi.

Olayın mental açıdan kariyerini olumlu etkilediğine vurgu yapan Barton: “Kobe’yle maç çıkışı konuşma fırsatı buldum, otoparkta onunla karşılaştım. Benimle sohbet etti, ondan fazlasıyla etkilenmiştim, benim iyi bir oyuncu olabileceğimi, çok çalışmam gerektiğini anlattı.”, dedi.

Will Barton şimdilerde Denver Nuggets’ın başarısı için ter döküyor ve oldukça iyi bir sezon geçirdiğini söylemek lazım. Barton  bu sezon şu ana kadar 14.6 sayı, 7.0 ribaund, 1.2 top çalma ve 3.7 asist ortalamalarıyla oynuyor.

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir