NBA Günlükleri

‘Ben Kız Babasıyım’

NBA’in ve Los Angeles’ın efsane ismi Kobe Bryant’ın helikopter kazası sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Kobe ile ilgili kimsenin bilmediği detaylar ortaya çıkmaya başladı. Özellikle basketbol camiasından hemen herkes Kobe ile olan anılarını paylaşırken; SportsCenter muhabirlerinden Elle Duncan’ın paylaştığı detay bir kez daha içimizi acıttı.

ESPN için bir çalışma sırasında Kobe ile karşılaştığını söyleyen Duncan ‘Kendi kendime işte Kobe dedim. Fotoğraf çektirmek istedim ve çektirdik. Fakat fotoğrafı hemen alamadım. Çünkü o sıra 8 aylık hamileydim ve Kobe bunun üzerine konuşmaya başladı. Kız mı erkek mi diye sordu. Kız dedim. Kızlar harikadır dedi. Kız çocuğu büyütme konusunda kendisinden tavsiye istedim. Çünkü 3 tane kızı vardı. Bana kız çocuğu annesi olacağım için minnettar olmamı çünkü kızların inanılmaz olduğunu söyledi. Daha çok çocuk isteyip istemediğini sordum. Eşi Vanessa’nın erkek çocuk istediğini fakat yine kız çocuk sahibi olacaklarını söyledi. Şok olmuştum. 4 kız? Ne hissediyorsun diye sordum. ‘Keşke 5 tane daha kız çocuğu babası olabilsem, çünkü ben kız babasıyım’ dedi.

Kobe’nin vefatından sonra özellikle yine aynı kazada hayatını kaybeden kızı Gigi ile olan video ve fotoğrafları sosyal medyada paylaşılmaya başladı. Emekli olduktan sonra pek de Lakers maçlarında göremediğimiz Kobe’yi tekrar salonlarda görmemizin sebebi yine Gigi’nin çok istemesiydi.

Yine bir röportajında Lakers maçlarına neden gelmediği sorulduğunda Kobe ‘Aslında gelmeyi çok istiyorum. Ama oraya gitmem demek kızlarımla geçireceğim zamanı kaybetmiş olmam demek. Maçlara ancak zorunda olduğumda gitmek istiyorum. Çünkü çocuklarımla vakit geçirmeyi her şeyden çok seviyorum’ demişti.

Kadere bakın ki; Kobe çok sevdiği kızlarından biriyle bu hayata veda etti.

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir