NBA Günlükleri

Bill Self’ten Yalanlama

Geçtiğimiz günlerde adı San Antonio Spurs’le anılan koç Bill Self iddiaları yalanladı. Halihazırda NCAA takımlarından Kansas’ta görev yapan isim, çıkan iddiaların asılsız olduğunu belirtti. İddiaları ilk olarak ortaya atan isim ESPN’den Seth Greenberg’di.

Self yaptığı açıklamada: “Birincisi, ben Seth’le beş altı aydır hiç konuşmadım. İkincisi ve en önemlisi bu konuyla ilgili olarak R.C ile ilgili de bu konuyla alakalı hiç konuşmadım. O benim düğünüme geldi ben onunkine gittim. Birbirimizi gayet iyi tanırız ve bu konuyla alakalı bir kez olsun konuşmadık.

Üçüncüsü, bu bence Spurs için hakaret gibi bir şey. Onlar bu sporun görüp görebileceği en iyi koça sahipler, özellikle NBA’in. Tüm zamanların en iyi iki üç koçundan biri. Bu iddiaların gerçeklik payı sıfır. Beni rahatsız eden haberler, aslı astarı olmayan haberler, bunlardan biri de ‘Cesur 2020 tahminleri’. Elinize bir şey alıyorsunuz, duvara fırlatıyorsunuz ve yapışmasını bekliyorsunuz. Bunun doğruluk payı sıfır. Bu bizi pozitif veya negatif hiçbir şekilde etkilemez.”

Hem Popovich’in sezon sonu itibariyle San Antonio’dan ayrılma ihtimali hem de Bill Self’in Spurs genel menajeri R.C. Bufford’la yakınlığı bu haberlerin çıkmasına sebep olmuş görünüyor. Ancak Self’in açıklamasından da anlaşılacağı üzere şimdilik ortada bir şey yok. 

Kutluhan Kocadağ
Purp & Gold

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir